آزمایش در منزل | تست در منزل توسط آزمایشگاه رویال

آزمایش در منزل،اهمیت معاینات و آزمایش‌های دوره‌ای برای همه آشکار است، اما اختصاص زمانی در زندگی پرمشغله به حضور در آزمایشگاه، هماهنگ کردن زمان‌های ناشتا، گرفتن نتیجه آزمایش و موارد دیگر باعث می‌شود بسیاری از افراد تمایلی به انجام این فرآیند نداشته باشند. آزمایشگاه بالینی و تخصصی بیمار ستان رسالت تهران امکان انجام خدمات خونگیری در منزل را بدون نیاز به حضور در آزمایشگاه فراهم می کند.

همچنین با توجه به اهمیت بالای نمونه برداری، حمل و نقل نمونه و استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی در صحت نتیجه آزمایش، آزمایشگاه بیمار ستان رسالت تهران با استفاده از پرسنل کاملا آموزش دیده و به روزترین تجهیزات آزمایشگاهی می تواند گزینه ای مطمئن باشد.

از زمان شروع همه‌گیری، بسیاری از بیماران از رفتن به آزمایشگاه‌ها اجتناب می‌کنند، مگر اینکه اجتناب‌ناپذیر باشد. این به این دلیل است که برای افرادی که متعلق به یک گروه آسیب پذیر هستند، مانند افراد بالای 60 سال یا از بیماری های خاصی رنج می برند، خطر ایمنی قابل توجهی برای سلامتی به همراه دارد. در نتیجه، بسیاری از مراکز تشخیصی در نزدیکی شما و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی شروع به ارائه خدمات جمع آوری نمونه خون خانگی در سرتاسر مناطق تهران کرده اند. در این راستا آزمایشگاه پاتو بیو لوژی بیمارستان رسالت تهران یکی از بیمارستان‌های پیشرو است که نمونه‌گیری خون از خانه را برای افراد مسن که نیاز به آزمایش خون منظم دارند و نمی‌توانند مرتباً به آزمایشگاه مراجعه کنند، ارائه می‌دهد.

 آزمایش در منزل در تهران

انتظار جمع آوری نمونه خون در خانه چیست؟

هنگامی که نمونه خون را در خانه رزرو می کنید، تیمی از فلبوتومیست های واجد شرایط یا کارمندان آزمایشگاه در زمان مقرر از خانه شما بازدید می کنند. آنها تجهیزات مورد نیاز برای خون گیری و ذخیره نمونه خون را به صورت ایمن به همراه خواهند داشت تا از سالم ماندن آن تا زمان انجام آزمایش در آزمایشگاه اطمینان حاصل کنند. این آزمایش با استفاده از ابزارهای استریل شده برای حفظ یکپارچگی نمونه های خون انجام می شود. تیم ما به خوبی آموزش دیده است و به استانداردهای اخلاقی بالا پایبند است و بر تست دقیق تاکید دارد.

اما، نتایج آزمایش خون در خانه چقدر می تواند دقیق و قابل اعتماد باشد؟

وقتی نوبت به آزمایش نمونه های خونی جمع آوری شده در خانه می رسد، بزرگترین نگرانی این است که آیا نمونه برای آزمایش آلوده نخواهد بود؟ با این حال، با پیشرفت تکنیک‌های مدرن جمع‌آوری نمونه خون، برخی آزمایش‌های خون را نیز می‌توان بر روی نمونه‌های خون خشک انجام داد. علاوه بر این، تیم ما مجهز به فلاسک های استریل شده مورد نیاز خواهد بود و واحد ذخیره سازی برای اطمینان از آلوده نشدن نمونه خون دارد. متخصصان آموزش دیده ما در بهترین راه برای حفظ یکپارچگی نمونه مهارت دارند، بنابراین لازم نیست نگران ماندگاری نتیجه باشید. علاوه بر این، تیم ما در تکنیک های ایمن خون گیری برای اطمینان از آزمایش بدون خطا به خوبی آموزش دیده است.

 اگر اعضای خانواده مسن‌تری دارید که ممکن است نیاز به آزمایش خون منظم داشته باشند اما نمی‌توانند به مرکز تشخیصی نزدیک شما مراجعه کنند، جمع‌آوری نمونه خون در خانه را از تیم مراقبت بهداشتی آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران  در هر نقطه از شهر تهران برنامه‌ریزی کنید. از طریق شماره تلفن:    با ما تماس بگیرید یا امروز از طریق وب سایت ما را  بازدید کنید!

هدف از انجام آزمایش خون در منزل چیست؟

هدف از آزمایش خون در منزل بررسی بسیاری از شرایط رایج مانند دیابت، عفونت های ویروسی و باکتریایی، کم خونی و برخی از انواع سرطان است. این آزمایش‌ها می‌توانند به شما و پزشک شما کمک کنند تا سلامت کلی شما را کنترل کنند، زیرا آزمایش‌های خون به طور گسترده به عنوان بخشی از یک استراتژی کلی غربالگری سلامت پیشگیرانه استفاده می‌شود.

تست ها چه چیزی را اندازه گیری می کنند؟

نمونه گیری در منزل به دلایل مختلفی قابل استفاده است. برای مثال، می‌توانید یک آزمایش شمارش کامل خون (CBC) انجام دهید، یا ممکن است بخواهید یک آزمایش خون با طیف وسیعی را انجام دهید که مخصوص مردان است و شامل تستوسترون تام، ویتامین D و کلسترول است. نمونه‌های دیگر آزمایش‌های خون شامل هموگلوبین A1C ، آزمایش آرتریت روماتوئید، یا آزمایش‌های خونی است که نشانگرهای زیستی مختلف مرتبط با سلامت قلب و عروق را بررسی می‌کند.

آزمایش خون در خانه چگونه است؟

اگر تا به حال دیده‌اید که فردی مبتلا به دیابت برای بررسی قند خون خود یک نوک انگشت انجام می‌دهد، پس ایده خوبی از نحوه عملکرد آزمایش خون در خانه دارید. بسیاری از انواع آزمایشات خون تنها به چند قطره خون نیاز دارند که امکان جمع آوری نمونه های خود را در خانه فراهم می کند.

 همه آزمایش‌های خون ممکن است مشخصات یا جهت‌های متفاوتی داشته باشند، بنابراین حتما دستورالعمل‌ها را به دقت دنبال کنید. برای مثال، ممکن است مجبور شوید برای برخی تست ها ناشتا باشید، یا نمونه را در اسرع وقت برگردانید.

 هنگامی که ارائه دهنده نمونه شما را دریافت کرد، خون شما آزمایش می شود و نوعی گزارش را به صورت آنلاین، از طریق برنامه یا از طریق سایت دریافت خواهید کرد.

 تفسیر نتایج آزمون در خانه

به طور کلی، نتایج آزمایش خون در خانه سطوح مختلفی را نشان می دهد. از آنجایی که خون از رگ‌های خونی در اندام‌های شما می‌آید، آزمایش‌ها تهاجمی نیستند، اما همچنان برای گرفتن نمونه‌های خونی قابل استفاده کافی هستند.سپس آزمایشگاه‌ها نمونه‌ها را پردازش می‌کنند و گزارش مفصلی ارائه می‌دهند تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا پیگیری با پزشک لازم است یا خیر.

صحبت با پزشک بهترین راه برای درک اینکه نتیجه آزمایش خون برای سلامتی شما چه معنایی دارد. ملاحظات مهم مربوط به نتایج آزمایش خون در خانه عبارتند از:

برخی از آزمایشات نیاز به پیگیری دارند: اگر سطح شما خارج از محدوده طبیعی است، ممکن است آزمایشات در خانه نیاز به پیگیری با یک متخصص پزشکی داشته باشد.

دستورالعمل ها باید به طور کامل رعایت شود: هر آزمایش خون متفاوت است، بنابراین توجه داشته باشید که آیا باید ناشتا باشید، چگونه نمونه خود را ذخیره کنید و با چه سرعتی باید آن را بازگردانید.

آزمایش ممکن است باعث اضطراب شود: دریافت نتایج آزمایش خون در خانه می تواند باعث اضطراب شود. تماس با پزشک خود را در نظر بگیرید ، متخصص سلامت روان، یا یک سازمان حمایتی برای دریافت حمایت از تأثیرات عاطفی آزمایش را در نظر بگیرید.

تست های آزمایشگاهی و چکاپ فیزیکی سالیانه:

معاینه فیزیکی سالانه بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه است تا اطمینان حاصل شود که شما در سلامتی خوب بمانید. اگرچه همیشه لازم نیست، یک چکاپ ممکن است شامل آزمایش‌های آزمایشگاهی باشد تا اطمینان حاصل شود که بدن شما به درستی کار می‌کند و هر گونه شرایط بالقوه جدی سلامتی را قبل از ایجاد مشکل تشخیص دهد.

یک چکاپ سالانه فیزیکی شامل چه چیزی است؟

در طول یک دوره سالانه، پزشک سابقه پزشکی و سلامتی شما را بررسی می‌کند تا بررسی کند که آیا تغییراتی مانند تغییر در داروها، جراحی‌های اخیر، اتفاق افتاده است و اینکه آیا به ایمن‌سازی و واکسیناسیون نیاز است یا خیر.

پزشک علائم حیاتی از جمله فشار خون، ضربان قلب، تعداد تنفس و دما را بررسی می‌کند و به قلب و ریه‌های شما گوش می‌دهد. آنها یک معاینه بصری برای علائم هرگونه شرایط بالقوه انجام می دهند و سر، گردن، چشم ها، گوش ها، بینی، گلو، پوست، اندام ها و شکم شما را بررسی می کنند. علاوه بر این، بیماران خانم ممکن است تحت معاینه سینه و لگن قرار گیرند و بیماران مرد ممکن است تحت معاینه پروستات و همچنین معاینه برای فتق یا ناهنجاری های تناسلی قرار گیرند.

 یک آزمایش فیزیکی سالانه ممکن است شامل آزمایش‌های آزمایشگاهی باشد، به‌ویژه اگر نگرانی‌های سلامت خاصی یا سابقه خانوادگی بیماری وجود داشته باشد. به عنوان مثال، اگر سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید، ممکن است آزمایش خون و غربالگری دیابت و کلسترول مورد نیاز باشد. آزمایشات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 شمارش کامل خون

 شمارش کامل خون (CBC) یک آزمایش رایج است که برای ارزیابی سلامت کلی شما و غربالگری انواع اختلالات از جمله کم خونی، عفونت و سرطان استفاده می شود. آزمایش شمارش کامل خون شامل:

 •  گلبول های قرمز (که حامل اکسیژن هستند)
 •  گلبول های سفید (که با عفونت مبارزه می کنند)
 •  هموگلوبین (پروتئین حامل اکسیژن در گلبول های قرمز)
 •  هماتوکریت (نسبت گلبول های قرمز خون به پلاسما در خون)
 •  پلاکت ها (که به لخته شدن خون کمک می کنند)

 اگر هر گونه ناهنجاری در تعداد سلول های خونی شما وجود داشته باشد (مقادیر طبیعی می تواند بسته به سن و جنس متفاوت باشد)، ممکن است بیانگر این مطلب باشد که شما  به یک بیماری زمینه ای مبتلا شده اید و نیاز به ارزیابی بیشتر دارید. سطوح پایین هموگلوبین و هماتوکریت می تواند نشانه کم خونی (کمبود آهن) باشد و افزایش یا کاهش گلبول های سفید خون می تواند نشانه عفونت، التهاب یا سرطان باشد. اگر تغییراتی در سطح پلاکت ها وجود داشته باشد، می تواند شما را در معرض خطر خونریزی بیش از حد قرار دهد و می تواند نشانه ای از یک وضعیت پزشکی جدی باشد.

 پنل شیمی

 پانل شیمی که به آن پانل متابولیک جامع (CMP) نیز گفته می شود، آزمایشی است که برای اندازه گیری 14 ماده مختلف در خون استفاده می شود، از جمله:

 •  گلوکز
 •  کلسیم
 •  الکترولیت ها (سدیم، پتاسیم، دی اکسید کربن و کلرید)
 •  پروتئین
 •  آنزیم های ایجاد شده توسط کبد (ALP، ALT و AST)
 •  آلبومین
 •  بیلی روبین
 •  مواد زائد - نیتروژن اوره خون (BUN) و کراتینین

 این آزمایش اطلاعات کلیدی در مورد تعادل شیمیایی و متابولیسم بدن شما (فرآیند نحوه استفاده بدن از غذا و انرژی) ارائه می دهد. بررسی می کند چندین فرآیند و عملکرد بدن، از جمله سلامت کبد و کلیه، سطح قند و پروتئین خون، متابولیسم، تعادل اسید و باز، و تعادل مایعات و الکترولیت ها. اگر سطوح غیر طبیعی مواد وجود داشته باشد، ممکن است نشان دهنده یک مشکل سلامتی بالقوه جدی باشد که نیاز به بررسی بیشتر دارد.

 آزمایش ادرار

 آزمایش ادرار آزمایشی از ادرار شما است و برای تشخیص طیفی از اختلالات مانند عفونت دستگاه ادراری، دیابت و بیماری کلیوی استفاده می شود. روی ظاهر، غلظت و محتویات ادرار تمرکز دارد. اگر نتایج غیر طبیعی باشد، ممکن است نشان دهنده یک بیماری یا بیماری باشد و ممکن است نیاز به تجزیه و تحلیل بیشتری داشته باشد.

 تمرینات فیزیکی معمول می تواند به حفظ سلامتی شما و جلوگیری از بسیاری از مشکلات سلامتی بالقوه کمک کند. آنها به ویژه با بالا رفتن سن یا اگر در معرض خطر ابتلا به یک بیماری خاص هستید، مهم هستند.

 

مطالب مرتبط :

 آزمایش ادرار در منزل | آزمایش تیروئید در منزل

آزمايش در منزل تهران

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی