آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه بانک پارسیان

آزمایشگاه بیمه بانک پارسیان، قابل توجه کارمندان بانک پارسیان که تحت پوشش بیمه بانک پارسیان می باشند است که آزمایشگاه بیمارستان رسالت به صورت قانونی طرف قرار داد بیمه بانک پارسیان بوده و به صورت شبانه روزی و تمام وقت در امر خدمت رسانی حتی در روز های تعطیل رسمی فعالیت می کند . مراجعین محترم تحت پوشش بیمه بانک پارسیان به خاطر داشته باشند که به همراه داشتن نسخه مهر و امضا شده دکتر و همچنین مدارک شناسایی اجباری می باشد .

آزمایشگاه بیمه بانک پارسیان بصورت شبانه روزی

این مرکز به عنوان یکی از پیشرفته ترین و دقیق ترین مراکز آزمایشگاهی بیمه بانک پارسیان شناخته می شود و با به کارگیری مجهزترین دستگاه های موجود در کشور و همچنین پرسنلی با تجربه همواره در تمامی ایام سال آماده خدمت رسانی به مراجعین تحت پوشش بانک پارسیان می باشد ، از آنجایی که به طور معمول مراجعین قبل از انجام آزمایش درباره تعرفه ها و قیمت آزمایشات می پرسند لازم دانستیم در جهت اطلاع رسانی بیشتر به شما مراجعین گرامی توضیحی را ارائه دهیم ، از آنجایی که قیمت آزمایشات تحت پوشش اعلام شده بیمه بانک پارسیان از طریق نرم افزار و به صورت سیستمی می باشد و بالا بودن تعداد و نوع آزمایشات و تست هایی که در این مرکز انجام می پذیرد امکان رویت قیمت آزمایشات تنها بعد از انجام عملیات پذیرش و ثبت آزمایشت در سیستم نرم افزاری امکان پذیر بوده و لازم به ذکر است که تمامی قیمت آزمایشات طبق تعرفه مصوب وزارت بهداشت می باشد .

در صورتی که تمایل به انجام آزمایشات را در منزل و یا محل خود را از طریق استفاده از بیمه بانک پارسیان را دارید می توانید با مراجعه به قسمت نمونه گیری در منزل سایت آزمایشگاه و یا تماس با تلفن آزمایشگاه و یا پیام از طریق سامانه واتس آپ موجود در سایت درخواست خود را با ما در میان گذاشته تا در سریعترین زمان ممکن هماهنگی ها با شما جهت انجام تست در منزل و یا محل انجام شود .

تیم آزمایشگاه بیمارستان رسالت با به کارگیری تلاش بی وقفه و دلسوزانه و دقت بسیار بالا به شما اطمینان تجربه ای مملو از آسودگی خاطر را به شما نوید می دهد .

 

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت ( رویال تهران) بزرگترین ومجهزترین آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه پارسیان

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت ( رویال تهران) بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه پارسیان است و بدون نیاز به معرفی نامه به صورت شبانه روزی و ایام تعطیل ارائه خدمات می نماید. آزمایشگاه بیمارستان رسالت (رویال تهران) با دسترسی به سایت و صدور معرفی نامه برای مراجعین علاوه بر رفاه حال بیمه شدگان محترم بیمه پارسیان صرفه جوی در زمان و هزینه های مراجعین می نماید .

از جمله خدمات دیگر آزمایشگاه :

1. پذیرش به صورت شبانه روزی و پذیرش آزمایشگاه بیمارستان رسالت در ایام تعطیل
2. سیستم نوبت دهی آنلاین از طریق وب سایت آزمایشگاه
3. امکان دریافت نتایج کلیه آزمایشات از طریق وب سایت آزمایشگاه و حضوری به صورت رایگان و یا از طریق ارسال پیک به هر نقطه تهران
4. نمونه گیری در منزل  از سالمندان و بیماران بستری در منزل
5. مجهز به تجهیزات پیشرفته با تاییدهای بین المللی (FDA)
6. مجهز به کلیه بخش های تخصصی- فوق تخصصی و پاتولوژی
7. مجهز به بخش های مولکولی مورد تایید شورای بیمه ها
8. عضویت در موسسات بین المللی کنترل کیفی ( RIQAS انگلیس، Prevecall اسپانیا)
9. انجام آزمايش غربالگری مادران باردار ( ناهنجاری های جنین)
10. انجام آزمایش غربالگری نوزادان ( ناهنجاری های بدو تولد)
11. پیش بینی احتمال وقوع سکته قلبی در ده سال آینده با آزمایش CD Risk Factors

 

HbA1c چیست؟ چرا اینقدر مهم است؟

مخفف Hb A1cمخفف "هموگلوبین گلیکوزیله" است و این آزمایشی است که معمولاً شامل خون گیری از ورید شما می شود. برخی از دستگاه‌های تست وجود دارند که می‌توانند Hb  a1cشما را از طریق آزمایش نوک انگشت انجام دهند، اما معمولاً پزشک شما را برای انجام آزمایش به یک آزمایشگاه پاتولوژی ارجاع می‌دهد.

HbA1c نشان دهنده میانگین سطح گلوکز خون شما در 10-12 هفته گذشته است و توصیه می شود حداقل هر 12 ماه یکبار این کار را انجام دهیدآزمایش Hb  a1cبه شما کمک می کند تا ببینید چقدر خوب دیابت خود را کنترل می کنید.

Hb A1c زمانی ایجاد می شود که هموگلوبین، پروتئینی در گلبول های قرمز خون که اکسیژن را در سراسر بدن شما حمل می کند، به گلوکز در خون می پیوندد و «گلیکوزه» می شود. برای افراد مبتلا به دیابت این مهم است زیرا هر چه Hb A1c بالاتر باشد، خطر ابتلا به عوارض مرتبط با دیابت بیشتر می شود.

گلبول های قرمز قبل از اینکه دوباره تولید شوند به مدت 8 تا 12 هفته در بدن شما می مانند. به همین دلیل است که آزمایش HbA1c با حداقل 3 ماه فاصله انجام می شود.

نتایج آزمایش HbA1c شما به دو روش در گزارش پاتولوژی نشان داده شده است. آنها به صورت درصد (%) یا به صورت مقدار بر حسب mmol/mol بیان می شوند.

 

تفاوت بین تست FBS و HbA1c چیست؟

آزمایش قند خون، سطح قند خون را اندازه گیری می کند تا ارزیابی کند که بدن شما چقدر می تواند سطح قند خون را کنترل کند. این آزمایش می تواند افراد در معرض خطر دیابت را غربالگری و شناسایی کند. ردیابی قند خون در طول زمان به ارزیابی اثربخشی درمان دیابت کمک می کند. برای این منظور دو آزمایش خون وجود دارد:

قند خون ناشتا  (FBS) به حداقل 8 ساعت ناشتا بودن نیاز دارد. نتایج نشان دهنده سطح قند خون در زمان خونگیری است. این یک اندازه گیری استاندارد است که امکان مقایسه بین افراد را در مورد اینکه چقدر می توانند قند خون خود را کنترل کنند، می دهد.

هموگلوبین گلیکوزیله  (HbA1c) غلظت پروتئین های هموگلوبین گلیکوزیله را اندازه گیری می کند. این نشان دهنده میانگین غلظت قند خون در 2-3 ماه گذشته است. نوع و مقدار مواد غذایی مصرفی به طور قابل توجهی بر سطح HbA1c تأثیر می گذارد. این آزمایش می تواند دیابت را تشخیص داده و به مدیریت آن کمک کند و خطر عوارض را پیش بینی کند. ناشتا بودن در این آزمایش لازم نیست.

افراد می توانند آزمایش خون FBS را با تغییر میزان غذای مصرفی خود چند روز قبل از آزمایش، برای نتیجه بهتر انجام دهند. با این حال، تغییر کوتاه مدت رژیم غذایی نمی تواند بر مقادیر HbA1c تأثیر بگذارد.

 s/آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه بانک پارسیان

فواید کاهش HbA1c

سطوح بالای گلوکز خون به طور مداوم می تواند برای سلامتی بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل است که نظارت دقیق و در صورت لزوم کاهش سطح HbA1c ضروری است.

به عنوان مثال، چندین مطالعه در مقیاس بزرگ نشان داده اند که کاهش HbA1c حتی تا 1٪ (11 میلی مول در مول) می تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به نوروپاتی (آسیب به انتهای عصبی)، رتینوپاتی، نفروپاتی دیابتی (بیماری کلیوی) و نارسایی قلبی و بیماری عروقی را کاهش دهد.

برخی از اقداماتی که می توان برای کاهش میزان HbA1c بالا و جلوگیری از هر گونه عوارض سلامتی انجام داد عبارتند از:

برنامه درمانی فعلی خود را با پزشک خود مرور کنید و دوز بالاتر از داروی جایگزین را امتحان کنید

فعالیت بدنی و ورزش بیشتر را در سبک زندگی خود وارد کنید

حفظ یک رژیم غذایی سالم با کربوهیدرات محدود و غذاهای پر قند

ترک کردن سیگار

 

HbA1c چه تفاوتی با گلوکز خون دارد؟

اگرچه HbA1c نشانگر خوبی برای سطح گلوکز خون است، اما تفاوت‌های مهمی بین آزمایش HbA1c و تست استاندارد نوک انگشت (یکی دیگر از آزمایش‌های معمول مورد استفاده برای بیماران دیابتی برای نظارت بر گلوکز خون) وجود دارد.

در مرحله اول، سطح گلوکز خون، غلظت گلوکز در خون در یک نقطه زمانی دقیق است -این میزان با تست نوک انگشت اندازه گیری می شود و بر حسب میلی مول در لیتر داده می شود. از آنجایی که این آزمایش تنها یک نشانگر لحظه ای قند خون را ارائه می دهد، باید چندین بار در روز انجام شود، اما می تواند بدون کمک یک متخصص مراقبت های بهداشتی در خانه انجام شود.

در مقابل، آزمایش HbA1c یک نشانگر کلی از میانگین گلوکز خون یک فرد در طول 3 ماه گذشته ارائه می‌کند و بر حسب میلی‌مول در مول داده می‌شود. این انعکاس بهتری از نحوه کنترل سطح قند خون در طول زمان ارائه می‌کند و بنابراین می‌تواند به پزشکان بگوید که دیابت تا چه اندازه خوب مدیریت می‌شود و آیا نیاز به ایجاد هرگونه تغییر در شیوه زندگی یا داروی بیمار است.

با این حال، از آنجایی که قابلیت اطمینان آزمایش HbA1c به گلبول های قرمز خون بستگی دارد، مهم است که به یاد داشته باشید که برخی از شرایط پزشکی مانند کم خونی می توانند بر نتایج تأثیر بگذارند.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی