آزمایشگاه بیمه بانک کشاورزی|آزمایشگاه شبانه روزی

آزمایشگاه بیمه بانک کشاورزی، خدمت تمامی اشخاص گرامی تحت پوشش بیمه بانک کشاورزی از جمله کارکنان محترم بانک کشاورزی می رسانیم که این آزمایشگاه به صورت قانونی تحت قرارداد بیمه بانک مذکور می باشد و اگر قصد انجام امور آزمایشاتی خود را دارید لازم است که به خاطر داشته باشید که همراه داشت مدارک شناسایی و دفترچه بیمه که دارای نسخه و مهر پزشک باشد الزامی است و همچنین تمامی تست ها در محیط آزمایشگاه به صورت تمام وقت و شبانه روزی بوده و انجام کلیه آزمایشات حتی در روز های تعطیل رسمی انجام پذیر است .

 آزمایشگاه بیمه بانک کشاورزی در ایران

از آنجایی که یکی از سوالات متداولی که توسط مراجعین عزیزی که قصد انجام تست های مورد نیاز خود را در محیط آزمایشگاه دارند در مورد امور آزمایشاتی است که در مورد قیمت تست ها و همچنین مقدار هزینه ای است که تحت پوشش بیمه بانک کشاورزی قرار میگیرد و در این خصوص نخست بهتر است بدانید در این آزمایشگاه تمامی عملیات پذیرش و ثبت تست های مراجه کنندگان به صورت سیستمی بوده و از طریق نرم افزار آزمایشگاهی انجام می شود و به علت بالا بودن نوع آزمایش ها و همچنین نظر به اینکه بیمه ها تمامی آزمایشات تحت پوشش خود را با برنامه مربوطه در میان می گذارند امکان دیدن قیمت ها و هزینه های تحت پوشش بیمه تنها بعد انجام عملیات پذیرش قابل رویت بوده و قبل از آن قابل مشاهده نمی باشد .

از دیگر سوالات متداول ساعت های کاری آزمایشگاه می باشد که در پاسخ خدمت مراجعین گران قدر عرض می شود که ما همواره به صورت تمام وقت و در واقع در هر ساعتی از شبانه روز و در همه  روز های سال از جمله تعطیلات رسمی آماده خدمت رسانی چه در امر نمونه گیری و چه در امر پاسخ گویی می باشیم و اگر از شما نمونه مربوط به تست گرقته شود به محض آماده شدن جواب آزمایش ‍ٔ‌ٰ پیامکی در جهت آگاه سازی برایتان ارسال شده که بعد از رویت پیامک شما قادر می باشید هم از طریق سامانه جوابدهی در سایت آزمایشگاه و هم از طریق مراجعه حضوری بدون دریافت نوبت جواب آزمایش خود را دریافت بنمایید .

هیچ کس دلش نمیخاد  بیمار شود یا صدمه ببیند، اما بعضی از مردم گاهی به خدمات پزشکی نیاز پیدا می کنند. بیمه درمانی این هزینه ها را پوشش می دهد و بسیاری از مزایای مهم دیگر را ارائه می دهد.بیمه درمانی مزایای بهداشتی ضروری را پوشش می دهد که برای حفظ سلامتی شما و درمان بیماری و حوادث حیاتی است.بیمه درمانی شما را از هزینه های پزشکی غیرمنتظره و بالا محافظت می کند.شما هزینه کمتری برای مراقبت های بهداشتی تحت پوشش شبکه پرداخت می کنید.شما مراقبت های پیشگیرانه رایگان، مانند واکسن، غربالگری، و برخی معاینات، دریافت می کنید. بنابر این ما نیازمند بیمه تکمیلی جهت پوشش هزینه های درمانی خود هستیم.

یکی از بیمه های طرف قرار داد با آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران بیمه  بانک کشاورزی می باشد . آزمایشگاه بیمار ستان رسالت تهران آماده ارائه خدمات به همه عزیزان کلیه بیمه ها و همچنین عزیزان تحت پوشش بیمه بانک کشاورزی در طی 24 ساعت شبانه روز است. در این آزمایشگاه تست های مختلف اعم از هماتولوژی ، بیوشیمی ، میکروبیولوژی و ... انجام می شود. یکی از آزمایشاتی در در آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت تهران انجام می شود تست HCG است

آزمایش خون کمی گنادوتروپین جفتی انسانی یا hCG سطح خاص HCG را در خون اندازه گیری می کند. HCG هورمونی است که در دوران بارداری در بدن تولید می شود.

شاید در مورد هورمون بارداری به اصطلاح شنیده باشید، اما این هورمون چیست؟ همه آزمایش‌های بارداری وجود هورمون hCG یا گنادوتروپین جفتی انسانی را برای تعیین میزان آن در خون یا ادرار تشخیص می‌دهند. اگر می خواهید بدانید که چرا بدن شما hCG تولید می کند، سطح آن چگونه بالا می رود، سطح hCG چه چیزی می تواند به پزشکتان بگوید و آیا باعث تهوع صبحگاهی می شود، ادامه مطلب را بخوانید.

hCG چیست؟

گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) هورمونی است که ابتدا توسط جنین و سپس توسط جفت ساخته می شود. این هورمون تولید استروژن و پروژسترون را در دوران بارداری تحریک می‌کند و هورمونی است که با تمام آزمایش‌های بارداری، چه در خانه در ادرار و چه در آزمایش خون در مطب، تشخیص داده می‌شود. به طور کلی در واحدهای بین المللی میلی لیتر در هر میلی لیتر (mIU/ml) اندازه گیری می شود.

نقش hCG چیست؟

هورمون hCG نقشی حیاتی در اوایل بارداری ایفا می‌کند، زیرا باعث افزایش تولید پروژسترون توسط جسم زرد  می‌شود، مقداری HCG که در زمان آزاد شدن تخمک از تخمدان باقی می‌ماند. همراه با هورمون هایی مانند پروژسترون و استروژن نیز به حفظ پوشش رحم کمک می کند. همچنین غده تیروئید  را تحریک می کند و از کاشت بلاستوسیست (که بعداً در جنین رشد می کند) پشتیبانی می کند. از آنجایی که این هورمون توسط تخمک بارور شده و بعداً جفت تولید می شود، هورمون مفیدی برای تشخیص بارداری است.

سطح hCG شما چگونه است تغییر در اوایل بارداری؟

 سطح hCG در اولین روزهای بارداری به سرعت افزایش می یابد و می توان حدود هشت روز پس از تخمین روز لقاح در خون با حساس ترین روش های آزمایشگاهی تشخیص داد. تست‌های بارداری خانگی می‌توانند آن را چند روز بعد در ادرار بسته به حساسیت آن‌ها تشخیص دهند. سطح HCG به سرعت و به طور تصاعدی افزایش می یابد، معمولاً هر 2 روز دو برابر می شود.

 سطح HCG در دوران بارداری: آیا سطح بالای hCG به معنای بارداری است؟

 در اکثریت قریب به اتفاق موارد، بله. سطح معمولی hCG در حدود چهار هفته بارداری حدود 140 mIU/ml است، بنابراین سطح بالای hCG می تواند به طور کلی به معنای باردار بودن شما در نظر گرفته شود. با این حال، برخی شرایط پزشکی بسیار نادر وجود دارد که می تواند باعث افزایش سطح hCG شود. اگر در تست بارداری نتیجه مثبت گرفتید و از آخرین دوره قاعدگی خود رابطه جنسی محافظت نشده نداشته اید، به پزشک خود مراجعه کنید.

 چه سطحی hCG ناشی از بارداری است؟

 HCG در حدود 7 تا 9 روز پس از تخمک گذاری به مقدار کمی در ادرار ظاهر می شود. یک مطالعه غلظت متوسط ​​4 mIU/ml را در روز 9 و 12 mIU/ml در روز دهم نشان داد که نشان دهنده افزایش سریعی است که در اوایل بارداری رخ می دهد.

 خوب این به چه معنا است؟ به استثنای بسیار نادر افرادی که شرایط پزشکی خاصی دارند (یا اگر قبل از آزمایش از داروهای حاوی hCG استفاده کرده باشید)، اگر آزمایش بارداری شما وجود hCG را تشخیص دهد، شما باردار هستید. با این حال، حتی اگر نتیجه شما منفی باشد، اگر خیلی زود وارد بارداری شده اید، حتی اگر تست بارداری منفی باشد، باز هم می توانید باردار باشید، زیرا سطح hCG هنوز پایین است. به عنوان مثال، یک هفته پس از بارداری (تقریبا یک هفته پس از تخمک گذاری)، سطح hCG در ادرار شما هنوز بسیار نزدیک به صفر است.

 تست های بارداری چه سطحی از hCG را می توانند تشخیص دهند؟

 به طور کلی، اکثر تست های بارداری خانگی ادعا می کنند که سطح hCG را از 25 mIU/ml تشخیص می دهند. با این حال، برخی از تست ها، مانند تست حاملگی فوق العاده اولیه دیجیتال Clearblue آنقدر حساس است که می تواند سطوح hCG را تا 10 mIU/ml تشخیص دهد.

 تست های بارداری چگونه از hCG برای تشخیص بارداری استفاده می کنند؟

 تست های بارداری خانگی با استفاده از آنتی بادی ها برای تشخیص hCG در ادرار شما کار می کنند. جنین حدود 6 تا 7 روز پس از لقاح شروع به تولید hCG می کند و سپس با سرعت فزاینده ای، به خصوص پس از کاشت در رحم. اکثر تست های بارداری خانگی می توانند سطح hCG را حداقل از روزی که قاعدگی شما شروع می شود تشخیص دهند، اما برخی از تست ها حساس تر هستند، بنابراین اگر ترجیح می دهید منتظر نمانید، به دنبال تست حساس تری باشید که می توانید در روزهای قبل از پریودتان از آن استفاده کنید. . نتیجه مثبت به این معنی است که hCG در بدن شما وجود دارد ادرار مثبت کاذب واقعی فوق‌العاده نادر است، بنابراین هرگونه مثبت، حتی یک خط ضعیف، تقریباً به معنای تشخیص بارداری است.

اکثر تست های بارداری خانگی ادعا می کنند که بیش از 99٪ در تشخیص بارداری از روزی که انتظار قاعدگی را دارید، دقیق هستند.علاوه بر آزمایش ادرار بارداری (مانند اکثر تست های بارداری خانگی)، می توانید با آزمایش خون بارداری نیز بارداری را تشخیص دهید. اینها hCG را در خون تشخیص می دهند، اما دو نوع وجود دارد:

آزمایش خون بارداری کیفی. این نشان می دهد که آیا هورمون hCG در جریان خون وجود دارد، با نتیجه مثبت یا منفی، اما به شما نمی گوید که چه مقدار hCG وجود دارد.

آزمایش کمی خون بارداری این نوع آزمایش در واقع سطح hCG را در خون اندازه گیری می کند. در بیشتر موارد، این آزمایش تنها در مواردی انجام می شود که یک متخصص بخواهد در مورد وضعیت بارداری اطلاعات بیشتری داشته باشد، به عنوان مثال، اگر مشکوک به حاملگی خارج از رحم باشد.

دوقلوها و چند قلوها چگونه بر سطح hCG تأثیر می گذارند؟

زنان باردار با دوقلوها یا چند قلوها سطوح بالایی از hCG دارند. این افزایش سطح hCG همچنین می‌تواند دلیلی باشد که برخی از زنانی که دوقلو دارند در مقایسه با زنانی که تنها یک نوزاد دارند، دچار تهوع شدید صبحگاهی می‌شوند. اگر آزمایش خون برای بررسی سطح hCG خود دارید و بالاتر از حد متوسط ​​است، این احتمال وجود دارد که بیش از یک نوزاد باردار باشید.

 آیا سطح hCG می تواند سقط جنین یا حاملگی خارج از رحم را تشخیص دهد؟

 سطح hCG شما می تواند به پزشک شما اطلاع دهد که آیا خطر حاملگی خارج از رحم وجود دارد یا اینکه آیا سقط جنین رخ داده است. کاهش یا کاهش میزان افزایش hCG در طی 48 ساعت می تواند نشانه حاملگی خارج رحمی یا سقط جنین باشد. در مورد حاملگی خارج از رحم، سطح hCG ممکن است با سرعت بسیار پایین افزایش یابد ، اما این را می توان فقط در مطب یا بیمارستان با استفاده از سطح hCG خون برای نظارت بر میزان hCG تعیین کرد.. اگر سطح hCG خون به طور مداوم کاهش یابد، این نشان دهنده سقط جنین است یا اینکه بارداری ممکن است دیگر ادامه پیدا نکند. در صورت داشتن هر گونه نگرانی به پزشک خود مراجعه کنید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی