s/آزمایشگاه تست آلرژی تهران

آزمایشگاه تست آلرژی تهران|قیمت تست آلرژی پوستی|آزمایشگاه تست آلرژی

آزمایشگاه تست آلرژی تهران

در آزمایش آلرژی پوستی ، پوست در معرض مواد مشکوک به ایجاد آلرژی به نام آلرژن قرار می گیرد و سپس برای علائم واکنش آلرژیک بررسی می شود. همراه با سابقه پزشکی، آزمایش آلرژی می‌تواند تأیید کند که آیا ماده خاصی که فرد لمس می‌کند، نفس می‌کشد یا می‌خورد باعث ایجاد علائم می‌شود یا خیر.

 

چرا تست آلرژی انجام می شود؟

انجان دادن آزمایشات پوستی برای بزرگسالان و کودکان در هر سنی مانند نوزادان بی خطر می باشد. با این وجود، در شرایط خاص، آزمایشات پوستی توصیه نمی شود. یک پزشک ممکن است در موارد زیر توصیه کند از آزمایش پوست خودداری شود:

شما ممکن است به قدری به مواد خاصی حساس باشید که حتی مقادیر اندک مورد استفاده در تست های پوستی بتواند باعث ایجاد یک واکنش تهدید کننده شود که به آن آنافیلاکسی معروف است.

داروهایی مصرف کنید که می توانند با نتایج آزمایش آلرژی تداخل داشته باشند. این داروها شامل آنتی هیستامین ها، بسیاری از داروهای ضد افسردگی و برخی از داروهای سوزش سر دل هستند. پزشک شما ممکن است تشخیص دهد که ادامه مصرف این داروها برای شما بهتر از قطع موقت آنها برای آمادگی برای آزمایش پوست است.

f/آزمایشگاه تست آلرژی تهران

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود.

 

بعضی از افراد شرایط پوستی خاصی دارند. اگر اگزما یا پسوریازیس شدید نواحی وسیعی از پوست بازوها و پشت شما را تحت تأثیر قرار داده است ممکن است برای انجام یک آزمایش مؤثر، پوست کافی وجود نداشته باشد. دیگر بیماری‌ های پوستی، مثل درماتوگرافی، می‌ توانند موجب نتیجه آزمایش غیر طبیعی شوند. برای انجام تست های تشخیصی آلرژی با ما تماس بگیرید.

آزمایش آلرژی خون که به عنوان آزمایش ‌های آنتی‌بادی ایمونوگلوبولین E در شرایط آزمایشگاهی شناخته می‌ شوند، می ‌توانند برای کسانی که نباید یا نمی‌توانند تحت آزمایش‌های پوستی قرار گیرند، مفید است.

تست های پوستی آلرژی برای تشخیص دادن آلرژی به مواد معلق در هوا، مثل گرده، شوره حیوانات خانگی و کنه گرد و غبار انجام می شود. آزمایش آلرژی پوستی ممکن است به تشخیص دادن آلرژی های غذایی کمک کند.

 

در طول تست آلرژی چه انتظاری باید داشته باشیم

تست های آلرژی برای تعیین اینکه آیا شما به یک ماده خاص حساسیت دارید یا نه استفاده می شود. این آزمایش‌ها می‌توانند به شما کمک کنند منبع علائم آلرژی را شناسایی کرده و به متخصص آلرژی خود کمک کنند تا برنامه درمانی مخصوص به شما را توسعه کند.

 

آماده شدن برای تست آلرژی

اگر قصد انجام آزمایش آلرژی را دارید، چند راه وجود دارد که می توانید برای انجام آزمایش آلرژی در آزمایشگاه تست آلرژی تهران آماده شوید. در ابتدا، باید مصرف آنتی هیستامین ها را حداقل به مدت پنج روز قبل از تست آلرژی خود متوقف کنید، زیرا آنها می توانند با سرکوب واکنش ایمنی طبیعی شما با نتایج آزمایش تداخل کنند. همچنین باید با ارائه دهنده خود در مورد سایر داروهایی که مصرف می کنید بررسی کنید تا مطمئن شوید که نتایج آزمایش آلرژی شما را تغییر نمی دهند.

 

انواع تست های آلرژی

در روز تست آلرژی در آزمایشگاه تست آلرژی تهران ، متخصص آلرژی شما ممکن است یک یا چند آزمایش مختلف انجام دهد، از جمله:

 

تست خراش پوستی

اگرچه انواع مختلفی از تست های آلرژی وجود دارد، اما رایج ترین آن تست پوستی است. این آزمایش شامل قرار دادن یک قطره از آلرژن مورد آزمایش بر روی بخش های مشخص شده پوست شما است. سپس در سطح خراش ایجاد می کنند تا این ماده وارد بدن شود. اگر به ماده حساسیت زا حساسیت دارید، احتمالاً در عرض 15 دقیقه واکنشی مانند برآمدگی قرمز را تجربه خواهید کرد.

 s/آزمایشگاه تست آلرژی تهران

تست داخل پوستی، پوست

تست پوستی داخل پوستی مشابه تست پوستی پریک است، اما ماده حساسیت زا به جای اینکه روی سطح قرار گیرد به پوست شما تزریق می شود. از آنجایی که این آزمایش می‌تواند واکنش آلرژیک قوی‌تری ایجاد کند، معمولاً زمانی استفاده می‌ شود که تست پریک پوست واکنشی ایجاد نکرده باشد.

 

پچ تست

تست پچ با تست پوستی و تست داخل پوستی متفاوت است زیرا می توان از آن برای شناسایی آلرژنی که در چند روز آینده علائم ایجاد می کند استفاده کرد. مقدار کمی از آلرژن روی یک چسب قرار می گیرد که سپس روی پوست شما اعمال می شود. این چسب معمولاً به مدت 48 ساعت روی پوست شما باقی می ماند تا مشخص شود آیا واکنش آلرژیک دارید یا خیر.

 

آزمون چالش شفاهی

تست چالش اغلب برای تایید نتایج تست های پوستی استفاده می شود و فقط تحت نظارت مستقیم متخصص آلرژی انجام می شود. این آزمایش شامل مصرف مقدار کمی از آلرژن برای مشاهده علائم یک واکنش آلرژیک است. اگر علائم نامطلوبی ظاهر نشد، ممکن است دوز بیشتری از آلرژن به شما داده شود. پس از هر دوز، متخصص آلرژی شما را برای مدت معینی تحت نظر قرار می دهد تا اطمینان حاصل کند که واکنشی نشان نمی دهید.

 

آزمایش خون

همراه با تست پوست و چالش، متخصص آلرژی شما ممکن است آزمایش خون آلرژی را توصیه کند که به عنوان تست های ایمونوگلوبولین E (IgE) نیز شناخته می شود. آزمایش خون آلرژی ممکن است زمانی مورد استفاده قرار گیرد که بیمار نمی تواند داروهای خاصی را حذف کند یا اگر بیماری پوستی زمینه ای دارد که می تواند بر نتایج آزمایش پوست تأثیر بگذارد.آزمایش خون آلرژی سطح آنتی بادی IgE را اندازه گیری می کند زیرا افراد مبتلا به آلرژی اغلب تعداد بیشتری از این آنتی بادی ها را در جریان خون خود دارند.

 

انجام آزمایش تست آلرژی در تهران

آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران ، یکی از بهترین آزمایشگاه‌های تهران برای تست های تشخیصی آلرژی است. نتیجه تست های تشخیصی آلرژی در این مرکز با رعایت دقیق همه استانداردها، دارای بیشترین دقت است. تخصص و مهارت کادر مجرب بیمارستان رسالت تهران ، و کیفیت و دقت دستگاه‌های بکار رفته در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران ، آن را تبدیل به یکی از مجهزترین مراکز آزمایشگاه تست آلرژی تهران کرده است.

همکاران ما در آزمایشگاه تست آلرژی تهران در بیمارستان رسالت با شماره تلفن‌های 02122862018  _ 02122852658و  یا از طریق تلفن پشتیبانی با شماره 09198042925 منتظر دریافت سؤالات و راهنمایی شما در این زمینه هستند.

همین طور در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران برای دریافت نتیجه آزمایش، نیازی به مراجعه حضوری نیست و برای دریافت اینترنتی نتیجه آزمایش به صورت رایگان، می توانید به بخش جوابدهی آنلاین در سایت آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران مراجعه کنید. برای اطلاع از قیمت تست آلرژی با شماره های ما تماس بگیرید.

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود. جنب پل سید خندان، برای انجام تست آلرژی با شماره تلفن های 02122852658 و 02122862018 تماس بگیرید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی