d/تست آلرژی Alex

تست آلرژی Alex |آزمایش ALEX|هزینه آزمایش الکس|قیمت تست آلرژی|آزمایشگاه تست آلرژی تهران

تست آلرژی Alex

ALEX® Allergy Explorer روشی جدید در تست های تشخیصی آلرژی می باشد که شرایط اندازه گیری همزمان IgE کل و IgE اختصاصی را برای نزدیک به 300 نوع آلرژن، از بین 120 عصاره و در حدود 180 جزء آلرژن را فراهم کرده است. بنابراین، این تست آلرژی99 درصد از تمام منابع احتمالی آلرژن نوع 1 را پوشش خواهد داد.

 d/تست آلرژی Alex

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود.

با انجام دادن تست آلرژن حساسیت به چه مواردی تشخیص داده می شود؟

ALEX® Allergy Explorer اولین تست آلرژی مالتی پلکس آزمایشگاهی می باشد که با استفاده از فناوری بررسی نانو ذرات و با دارا بودن یک پانل آلرژن در حدود 300عصاره آلرژن (برای تشخیص دادن منبع آلرژن) و آلرژن های مولکولی (برای انتخاب بهترین روش درمان)، تصویر تقریباً کاملی از وضعیت حساسیت هر بیمار را به پزشک ارائه میدهد.

همین طور این تست با دارا بودنinhibitor Cross-reactive carbohydrate Determinants (CCD)سبب افزایش قدرت تشخیص دادن آلرژن می شود.

این موارد عبارتند از:

گرده (علف، درخت، علف هرز)

کنه ها

میکروارگانیسم ها و هاگ ها (مخمر، کپک ها)

غذای گیاهی (حبوبات، غلات، ادویه جات، میوه، سبزیجات، آجیل، دانه)

غذا با منشاء مواد حیوانی (شیر، تخم مرغ، غذاهای دریایی، گوشت)

سموم (زهر زنبور عسل، زهر زنبور، سوسک)

حیوانات (حیوان خانگی، حیوانات مزرعه)

لاتکس

فیکوس و رازک

CCD

 

تست آلرژی برای چه کسانی ضروری است؟

آزمایش ALEX می‌تواند برای گروه‌های متفاوتی از افراد خیلی ضروری و مفید باشد، به ویژه در موارد زیر:

شخصی با علائم آلرژیک مداوم یا شدید: کسانی که دچار علائم آلرژیک مثل آبریزش بینی، خارش چشم، عطسه، بثورات پوستی، آسم یا واکنش‌های غذایی هستند و علائم آن‌ها به طور مداوم یا به صورت شدید بروز می‌کند.

شخصی با واکنش‌های آلرژیک نامشخص: کسانی که تجربه واکنش‌های آلرژیک داشته‌اند اما علت دقیق آن‌ها مشخص نیست، آزمایش ALEX می‌تواند به شناسایی دقیق آلرژن‌های مسئول کمک کند.

کودکان با علائم آلرژی: تشخیص دادن زود هنگام آلرژی‌ها در کودکان می‌تواند به جلوگیری از تشدید علائم و بهبود مدیریت آلرژی در طولانی مدت کمک کند.

شخصی با سابقه خانوادگی آلرژی: کسانی که سابقه خانوادگی آلرژی دارند و ممکن می باشد خودشان نیز در معرض خطر بالاتری برای توسعه آلرژی‌ها باشند.

شخصی با واکنش‌های آلرژیک خطرناک: کسانی که تجربه واکنش‌های آلرژیک شدید یا خطرناکی مثل آنافیلاکسی داشته‌اند، می‌توانند از آزمایش ALEX برای تعیین دقیق آلرژن‌های خطرناک بهره‌مند شوند.

 s/تست آلرژی Alex

تست آلرژی ALEX با چه روشی انجام داده می شود؟

تست آلرژی  Alex یک روش کمی بر پایه ایمنی سنجی فاز جامد است.

آنتی بادی های اختصاصی IgE در سرم بیمار به آلرژن های موجود در macro-array کیت متصل می شوند. افزودن بازدارنده CCD موجود در این کیت، با کاهش واکنش‌های متقاطع ، اختصاصیت تست را افزایش می‌دهد؛ سپس آنالیز رنگ سنجی به منظور شناسایی آنتی بادی های IgE متصل شده استفاده می شود و در نهایت نتایج تست به صورت گزارشی مشتمل بر اغلب موارد آلرژن موجود در سطح جهان به همراه نوع ماده موثره آلرژن ، علائم آلرژیک مختص هر نوع و مواد دارویی تاثیرگذار بر آن ارائه می شود.

 

این روش چه مزیتی نسبت به دیگر آزمایشات تشخیصی آلرژی دارد؟
  • تشخیص دادن همزمان 295 آلرژن متفاوت
  • سنجیدن همزمان IgE توتال و IgE اختصاصی به شکل کمی است
  • استفاده ازتکنولوژی Nano-Bead Multiplex
  • پوشش بیش از 95% از آلرژن های شایع در ایران
  • قابل قیاس با روش ISAC Immuno CAP
  • کمترین نمونه مورد نیاز در مقایسه با دیگر روش های تشخیصی
  • ارائه گزارش تفسیری و تکمیلی

 

نمونه مورد نیاز برای انجام دادن این تست چیست؟

تنها با حجم بسیاری کمی از نمونه خون، آزمایش خون آلرژی قابل انجام است.

 

جوابدهی این تست چند روزه است؟

مدت زمان انجام دادن این تست حدودا 5 ساعت می باشد.

 

نکاتی که باید در رابطه با آلرژی بدانید:

انواع آلرژی بر حسب منشاء آن شامل آلرژی غذایی، تنفسی، تماسی، آلرژی به داروها، آلرژی به نیش حشرات می‌باشند. آلرژی به مواد غذایی بستگی به ژنتیک فرد دارد؛ برخی افراد ممکن می باشد به یک  ماده‌ی غذایی و برخی دیگر به چندین ماده‌ی غذایی واکنش دهند.

تغییرات آب و هوایی ناشی از گرم شدن زمین و افزایش اثر گاز‌های گلخانه‌ای سبب افزایش میزان آلرژی‌زا (آلرژن ها) در هوا می‌شود. گرده‌های گیاهان، موی برخی از حیوانات و قارچ‌هایی که در هوا وجود دارد مهم‌ترین دلیل ایجاد کننده‌ی آلرژی‌های تنفسی به حساب می‌آیند. خانه‌هایی که در روستاها هستند و همچنین خانه‌های قدیمی و نم دار مکانی مناسب برای حضور موجوداتی ریز به اسم «مایت» هستند؛ وقتی افراد در چنین مکان هایی حضور داشته باشند با به وجود آمدن علائم آلرژی تماسی شامل کهیر و قرمزی پوست و یا علائم آلرژی تنفسی مثل عطسه، خارش و آبریزش بینی همراه باشد.

با توجه به اینکه معمولا آلرژی درمان قطعی ندارد، مهمترین مسئله برای افراد مبتلا تشخیص دادن دقیق نوع ماده ی آلرژی‌زا و اجتناب از آن می‌باشد.

 

چه وقتی از تست آلرژی استفاده می‌شود؟

معمولا افراد وقتی که با علائم حساسیتی مواجه می‌شوند و این نشانه ها به مرور زمان مداوم احساس و اذیت کننده می‌شوند، برای انجام دادن تست آلرژی مراجعه می‌کنند. در صورتی که شخص یک بار هم با نشانه های حساسیتی از یک ماده مواجه شد باید برای انجام دادن تست آلرزی اقدام کند. همین طور اگر این تست یک بار در دوران کودکی شخص انجام داده شده است، دیگر همچین مشکلاتی به وجود نمی‌آید. این تست‌ها در صورتی که بیمار علائم حساسیت نشان دهد، به عنوان ابزار تشخیصی استفاده می‌شوند.

در بعضی از موارد، تست آلرژی برای پیشگیری از حملات حساسیتی شدید، مثل آنافیلاکسی، پیشنهاد می‌شود. تست آلرژی در مواردی که به مواد حساسیت‌زا از طریق پوست، تنفس یا مصرف غذا عکس العملی نشان داده شده است، مفید است.

 

چرا انجام دادن تست آلرژی اهمیت دارد؟

انجام دادن تست آلرژی برای افراد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و حتی باید این تست را برای کودکان انجام شود تا از همان ابتدای زندگی مشخص شود که چه موادی برای این شخص حساسیت و آلرژی به وجود می‌آورد. زیرا می تواند به شناسایی موادی که سبب واکنش های آلرژیک در فرد می شوند کمک کند. سپس از این اطلاعات می توان برای جلوگیری از موادی که سبب واکنش های آلرژیک می شوند، استفاده کرد.

بدانید که مواردی که موجب آلرژی می‌شوند، همیشه به راحتی درمان نمی‌شوند و ممکن است که در مواردی حتی موجب خفگی و مرگ فرد شود. وقتی که صحبت از آلرژی می‌شود، افراد معمولا نشانه هایی مثل خارش گلو و آبریزش بینی را به یاد می‌آورند اما علائم خطرناک تری از آلرژی می‌تواند وجود داشته باشد زیرا گاهی اندام های داخلی دچار خارش و التهابات شدید می‌شوند که مشکلات بزرگی را برای شخص به همراه خواهد داشت.

 

برای انجام دادن تست ALEX® Allergy Explorer به کدام مرکز میتوان مراجعه کرد؟

آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران از جمله معدود مراکزی است که با به کارگیری از به روز ترین دستگاه های دنیا اقدام به راه انداری این تست کرده است. همین طور به منظور آسانی در انجام دادن آزمایش، می توانید از خدمات نمونه گیری در منزل آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران استفاده کنید. آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران از بهترین آزمایشگاه تست آلرژی تهران است جهت دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

 

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود. جنب پل سید خندان، برای انجام تست آلرژی با شماره تلفن های 02122852658 و 02122862018 تماس بگیرید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی