آزمایش تشخیص میکروب معده|آزمایشگاه بیمارستان رسالت

آزمایش تشخیص میکروب معده، تشخیص میکروب معده که با نام پزشکی هلیکوباکتر پیلوری نیز شناخته می شود به دو روش تهاجمی و غیر تهاجمی انجام می پذیرد . در روش آزمایشگاهی این  تست که در دسته غیر تهاجمی قرار میگیرد، تشخیص میکروب معده که به آزمایش  UBT نیز معروف است از طریق تنفس شخص انجام میشود .

آزمایش تشخیص میکروب معده در تهران

هلیکوباکتر انسانی یا هلیکوباکتر پیلوری که عموما یکی از دلایل ورم معده و زخم معده و ناراحتی های معده نیز می باشد یکی از شایع ترین بیماری ها به حساب می آید به گونه ای که بر اساس آمار های جهانی در حدود بیش از هفتاد درصد از مردم دنیا به این ویروس آلوده هستند .

تست تنفسی تشخیص میکروب معده

چرا آزمایش UBT ؟

تست UBT به دلیل اینکه یک تست غیر تهاجمی به حساب می آید بدون هیچ گونه عوارضی در زمانی نسبتا کوتاه و بدون درد و بیهوشی و با هزینه ای بسیار کمتر نسبت به تست های تهاجمی(مثال : آندوسکوپی) انجام میشود .

چه مواردی را باید قبل از انجام این آزمایش در نظر داشته باشیم ؟

1- این آزمایش جزء آزمایش های ناشتا به حساب می آید پس به طور معمول شخص باید 6 الی 10 ساعت قبل از انجام آن از خوردن پرهیز کند .

2- از یک ماه قبل از انجام این آزمایش از خوردن آنتی بیوتیک ها ، از 15 روز قبل از خوردن امپرازول ، پانتوزول ، لانزوپرازول و همچنین قرص های معده مانند رانیتیدین و غیره خود داری کرد .

3- مسواک کردن قبل از انجام این تست و استقاده نکردن از قلیان و سیگار قبل از انجام این آزمایش از دیگر موارد مورد نیاز نیز می باشند .


آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) واقع در شرق تهران با به کار گیری مجهز ترین و دقیق ترین دستگاه های آزمایشگاهی موجود در کشور به صورت شبانه روزی و تمام وقت حتی در روزهای تعطیل رسمی آماده خدمات رسانی بوده و همواره در تلاش است تا علاوه بر دقت و صحت در آزمایشات خود بهترین خدمات ممکن را در اختیار مراجعین خود قرار دهد .

آزمایش تشخیص میکروب معده,تست تشخیص میکروب معده,آزمایشگاه تشخیص میکروب معده,تشخیص میکروب معده

 


چاپ   ایمیل