آزمایش بررسی آنتی بادی کرونا|آزمایش در منزل

آزمایش بررسی آنتی بادی کرونا
از جمله مسائلی که از زمان شروع پاندمی کرونا تا به امروز به صورت مکرر مطرح شده بحث آنتی بادی یا مقاومت بدن بعد از ابتلا به ویروس کرونا و یا بعد از اعمال واکسیناسیون در جهت مقابله با این بیماری همه گیر می باشد و خیلی از افراد در پی دانستن این موضوع هستند که بدنشان بعد از گذراندن دوره ابتلا به بیماری و یا تزریق واکسن امکان مشاهده مقاومت بدنشان در برابر این ویروس به چه اندازه است و یا خطر ابتلای دوباره آنها و آسیب های ناشی به چه مقدار می باشد .

آزمایش بررسی آنتی بادی کرونا|آزمایش در منزل

تا به امروز کیت های آزمایشگاهی متعددی برای سنجش آنتی بادی خنثی کننده کرونا در سراسر دنیا تولید شده که برای تشخیص و سنجش کمی حضور antibody مربوط به ویروس covid-19 در سرم انسانی است .(میزان آنتی بادی) کرونا دارای RNA تک رشته ای همراه با پوشش می باشد که در ساختارش چندین پروتئین ساختاری از جمله میخک ، پوشش ، غشا و نوکلئوکپسید وجود دارد و تحقیقات انجام شده نشان از این دارد که RBD این ویروس با قدرت بالایی با گیرنده ACE2 انسانی میانکنش می کند که منجر به اندوسیتوز به داخل سلول های ریوی و تکثیر ویروس و همچنین ایجاد عفونت و علائم مربوطه می گردد .آزمایش راستی آزمایی واکسن

بروز عفونت در بدن شخص مبتلا به کرونا باعث القای پاسخ های ایمنی اکتسابی شده و گلبول های سفید بدن برای مقابله با آن شروع به تولید آنتی بادی علیه آنتی ژن های ویروس می کنند و در نتیجه این آنتی بادی های اختصاصی تولید شده قابل مشاهده در خون بیمار مبتلا به کرونا می باشند که البته در روز های اول ابتلا به کرونا به طبع قابل مشاهده نیستند.
لازم به ذکر است که تنها بعضی از آنتی بادی های تولید شده توسط بدن شخص مبتلا قابلیت مهار ویروس از اتصال به سلول های میزبان و همچنین تکثیر آنها را دارا هستند که با بررسی آنها از طریق آزمایش راستی آزمایی آنتی بادی می توان درصد مصونیت شخص نسبت به ویروس را تشخیص داد و بدیهی است که تست آنتی بادی فرد مبتلا به کرونا و فرد واکسینه شده متفاوت می باشد .

آزمايش كرونا دلتا|آزمایش، تشخیص کرونا دلتا یا هندی

آزمايش كرونا دلتا، كرونا ويروس آلفا از شهر ووهان كشور چين شروع شد و طولي نكشيد تا به سرعت سراسر كشور هاي جهان را درگير كند . سرعت انتقال اين ويروس به گونه اي بود كه تنها در چند ماه از تاريخ شيوع تبديل به پاندومي گشت و به جدي ترين مشكل حال حاضر بشر تبديل شد و تمامي كشور ها را مجبور به اعمال قرنطينه نمود . اين ويروس پس از گذشت زمان با توجه به گوناگوني نژاد هاي انساني و ژن هاي مختلف در برخي از كشور ها جهش كرد و علائم و سرعت انتشار آن تغيير كرده و موجب به وجود آمدن پيك هاي مكرر در تك تك مرزهاي جهان انسان ها شد . كرونا ويروس دلتا يا كروناي هندي آخرين جهش شناخته شده و خطرناك ويروس كويد-١٩ تا به امروز بوده است . جهش اين ويروس حتي كشور هايي كه واكسيناسيون كامل را انجام داده بودند را دچار پيك جديد كرد و واكسيناسيون سراسري كشور ها نتوانست جلوي پيك بعدي ويروس را بگيرد و خبر خوش اين بود كه مرگ و مير نسبت به قبل از اعمال تزريق واكسن به شدت كاهش پيدا كرد .

کرونا هندی

تحقيقات انجام شده و بررسي هاي اعلام شده نشان از اين دارد كه رويه حضور كرونا به طور تقريبي هميشگي خواهد بود و واكسن ها تنها قادر به جلوگيري و كمتر شدن مرگ و مير ناشي از ويروس مي شوند و كرونا مانند آنفلونزا و ديگر ويروس هاي سرما خوردگي ها خواهد بود . كرونا دلتا علائمي شبيه به سرما خوردگي داشته و از اين علائم مي توان به آبريزش بيني ، گلو درد و تب اشاره كرد . اين گونه قادر است كه در بازه ي هفت روزه علائم خود را نشان دهد كه در اكثر موارد فرد آلوده به كرونا دلتا در سه روز اول كاملا درگير اين ويروس شده و تعداد اشخاصي كه بر اثر ابتلا بستري مي شوند به شكل قابل توجهي بالا مي باشد . سرعت انتشار كروناي هندي نسبت به جهش هاي قبلي بسيار بالا بوده و در مقايسه با ورژن آلفا بسيار خطرناك تر به حساب مي آيد و همان گونه كه سرعت درگير شدن بدن به اين ويروس بسيار بالا بوده مدت زمان قرنطينه و يا آلودگي بدن پس از ابتلا كاهش داشته به اين معنا كه ويروس ووهان در حدود دو تا سه هفته در بدن موجود بوده و ويروس جهش يافته هندي (دلتا) در حدود ده الي دوازده روز در بدن باقي مي ماند .

تشخیص کرونا دلتا


آيا نوع ويروس كرونا در آزمايش پي سي آر(pcr) قابل تشخيص است ؟ خير ، كيت هاي تشخيصي موجود تنها قادر به تشخيص وجود كرونا در بدن شخص هستند و قابليت تشخيص نوع ويروس را ندارند ولي به دليل اينكه هر جهش رخ داده علائم اوليه تقريبا متفاوت نسبت به ديگر گونه ها را داراست مي توان از شرح حال بيمار و جواب آزمايش نوع ويروس را حدس زد .
دقت داشته باشيم كه كروناي جهش يافته هندي علائمي كاملا شبيه سرماخوردگي دارد و نمي توان تا قبل از انجام آزمايش پي سي آر حلق وبيني اين ويروس را تشخيص داد و از آنجايي كه سرعت انتقال ويروس و قدرت درگير كردن بدن توسط آن بسيار بالا و خطرناك مي باشد در صورت بروز علائم شبيه به سرما خوردگي سريعا اقدام به انجام آزمايش كرده و در طول بيماري اگر احساس علائم شديد كرديم حتما به بيمارستان در راستاي بستري شدن و مراقبت هاي ويژه اقدام كنيم .
اميد به اين است كه بعد از اعمال كامل واكسيناسيون خطر مرگ و مير ويروس كاهش پيدا كند . تيم آزمايشگاه بيمارستان رسالت آماده  انجام آزمايش كرونا به صورت شبانه روزي در محيط آزمايشگاه و همچنين انجام آزمايش كرونا دلتا در منزل و محل كار مي باشد و به دليل سرعت انتشار اين ويروس و عليرغم خستگي هاي ناشي براي پرسنل آزمايشگاه و كادر درمان اين آزمايشگاه همواره در تلاش است كه با رعايت تمامي پروتكل هاي بهداشتي در حين نمونه گيري و همچنين سريع ترين زمان پاسخ گويي در كنار خانواده خود ايران براي كمك هرچه بيشتر به مردم عزيزمان در تهران ايستادگي كند .

آزمايش خون كبد|آزمایشگاه بیمارستان رسالت

آزمايش خون كبد، كبد بزرگترين غده موجود در بدن انسان است كه تقرينا اكثريت عناصري كه توسط بدن جذب شده اند كه در برخي مواقع شامل سموم نيز مي شوند گذرشان به كبد خورده و از آن عبور مي كنند . اين غده بزرگ در بدن دائما در حال سم زدايي بوده و همچنين وظيفه ي ترشح و ذخيره پروتئين هاي خون را نيز دارا است . از ديگر وظايفي كه كبد بر عهده دارد مقاومت در برابر عفونت هاي ايجاد شده در بدن ، ذخيره سازي مواد پروتئيني ، آهن بدن و كنترل قند خون از طريق ترشح انسولين و ديگر فعل و انفعالات مهم نيز مي توان ذكر كرد .
اين عضو حساس بدن داراي دو بخش عمده مي شود كه با نامهاي هپاتوسيت و سينوس كبد شناخته مي شوند. هپاتوسيت حدودا ٨٠ درصد كبد را تشكيل داده و اكثريت فعاليت هاي كيدي را بر عهده دارد و پوشش مي دهد .

آزمايش خون كبد|آزمایشگاه بیمارستان رسالت
از ديگر عملكرد هاي كبدي مي توان به ترشح صفرا اشاره كرد كه به هضم غذا كه به عهده معده مي باشد كمك قابل توجهي مي كند .
اختلال در عملكرد كبد :
اختلالات ناشي از عملكرد كبد موجب به وجود آمدن مشكلات در بخش هاي بدن تحت تاثير و وابسته به اين غده ي بزرگ و حساس مي شود و عدم آگاهي و پيشگيري از اين اختلالات سبب بروز بيماري هايي همچون : بيماري ويلسون ، پر فشاري وريدباب ، زردي نوزادان ، سندرم آلاژيل ، سندرم دوبيم جانسون ، هروكروماتوز ، نارسايي كبد ، سيروز الكلي ، هپاتيت B ، هپاتيت C و غيره اشاره كرد .
آزمايش عملكرد كبد:
آزمايشات عملكرد كبد به سري آزمايشات خون گفته مي شود كه به ترتيب :
- "آزمايش  بررسي آلبومين" كه در واقع يكي از هورمون هاي كبديست و و پروتئين اصلي خون به حساب مي آيد .
- "آزمايش بررسي آلكامين فسفاتاز " كه در غشاي هپاتوسيت مستقر است .
- "آزمايش بررسي آمينو ترانسفراز و اسپارتات ترانس آميناز" كه در جهت كنترل وضعيت كبد اندازه گيري مي شوند .
- "آزمايش بيلي روبين" كه از شكست و تجزيه هموگلوبين حاصل شده و دفع سموم بدن بوده و سبب تغيير رنگ ادرار و متفوح مي شود .در اين تست از طريق غربالگري عفونت هاي موجود در كبد به تشخيص بيماري هايي مانند سيروز كبد و هپاتيت و غيره پرداخته مي شود .

در صورتي كه با بيمار يهاي هپاتيت B و هپاتيت C در گير بوده ايد و قصد بررسي آسيب هاي ناشي از آن را داريد يا بررسي عملكرد كبد به علت مصرف داروهاي ورزش بدن سازي مانند كراتين و پروتئين و استروئيد ها و غيره و يا بررسي تاثيرات مصرف الكل بر روي كبد ، يا مشاهده و وجود علائم اختلال كبدي مانند زردي رنگ پوست ، ظاهر شدن دانه هاي سياه رنگ روي بدن ، درد در ناحيه شكم و ديگر علائم مربوطه ، قصد انجام آزمايش خون بررسي عملكرد كبد را داريد اين آزمايشگاه به صورت تمام وقت در كل سال حتي در روزهاي تعطيل رسمي پذيراي شما مراجعين در جهت خدمت رساني در راستاي سلامتي مراجعه كنندگان مي باشد و اگر به علت شرايط اپيدمي كرونا و يا ديگر علت ها  تمايل انجام آزمايش در محل خود را داريد مي توانيد از طريق سامانه نمونه گيري در منزل در سايت و يا تماس با شماره آزمايشگاه جهت رزرو و هماهنگي اقدام نماييد .

آزمايش HPV|آزمایش اچ پی وی

آزمايش HPV (اچ پي وي (HPV) ) در واقع مخفف عبارت Human Papiloma Virus مي باشد كه به معناي ويروس پاپيلوما انساني است كه با نام زگيل تناسلي هم نيز شناخته مي شود . به طور كلي زنجيره انتقال اين ويروس از طريق ارتباط جنسي و تماس پوستي نواحي مرطوب بدن كه محل اسقرار اين ويروس مي باشد است .
سطح هاي مخاطي بدن بستر اصلي اين ويروس است كه از طريق رابطه جنسي متعارف(واژن) و روابط جنسي نا متعارف ( دهاني ، مقعد ) انتقال مي يابد و در ٢٠ درصد موارد ابتلا داراي علائمي مانند توده زگيل بوده و در ٨٠ درصد موارد ابتلا بدون بروز علائم و خاموش اما فعال مي باشد و همچنين ممكن است سبب بروز سرطان هاي تهاجمي در شخص شود . تا به حال در حدود ٥٠ تا ٦٠ نوع ازين ويروس شناسايي شده است و خانواده اين ويروس از DNA دو رشته اي است كه قابليت اثر گذاري سيتوپاتيك را در اپيتليوم دارد . روش هاي معمول انجام آزمايش تشخيص ويروس HPV با اصطلاحات آزمايشگاهي پاپ اسمير ، تست DNA اچ پي وي و بيوپسي و غيره شناخته مي شوند .

آزمايش HPV|آزمایش اچ پی وی
در آزمايش بيوپسي يا كولپوسكپي با نمونه برداري از دهانه رحم و بافت هاي مخاطي واژن و بررسي ويژگي هاي قابل تشخيص ضايعات ضعيف و بدخيم كه ديد وسيع و كاملي را از نواحي داخلي اندام تناسلي در اختيار قرار مي دهد كه در راستاي آگاهي و جلوگيري  از سرطان سيروكس (سرطان دهانه رحم) انجام مي شود .
آزمايش پاپ اسمير با بررسي از طريق غربالگري سلول ها كه از نمونه برداري از دهانه و داخل رحم حاصل شده اند انجام مي شود كه توانايي تشخيص وجود عفونت هاي رحمي ناشي از ويروس و همچنين تشخيص سلول هاي سرطاني ، اطلاعات كامل و جامعي را ارائه كند .

 

آزمایش اچ پی وی


بهترين زمان انجام تست پاپ اسمير در روزهاي ١٤ الي ١٥ قاعدگي نيز مي باشد و مراجعه كننده نبايد از  حدود ٤٨ ساعت قبل از انجام اين آزمايش رابطه جنسي برقرار كرده باشد و همچنين دوش و شستشوي واژينال نكرده باشد و از پماد ها و كرم هاي واژينال نيز استفاده نكرده باشد .
آزمايش DNA HPV كه معمولا به همراه پاپ اسمير انجام ميشود بابررسي آلت تناسلي مردان
از طريق بررسي سطح پوست آلت ، مني ، ترشحات مجرا نمونه گيري شده و جوابي با دقت بالاي نود در صد ارائه مي دهد .
لازم به ذكر است اشخاصي كه رابطه جنسي دهاني با شخص بيمار را داشته اند در خطر دچار شدن به اسن ويروس بوده كه ممكن است سبب سرطان دهان و زبان شوند .
اشخاصي كه شريك هاي جنسي مختلفي دارند در خطر بيشتر ابتلا به اين ويروس هستند و به آنها پيشنهاد مي شود كه براي حفظ سلامتي خود و ديگر شريك هاي جنسي خود اين آزمايش را به صورت ساليانه تكرار كنند ، بدليل اينكه هيچ گونه درمان قطعي براي اين ويروس وجود نداشته و تنها در صورت بروز علائم اوليه قادر به كنترل و درمان آن خواهيد بود . لازم به ذكر است كه استفاده از كاندوم از زنجيره انقال اين بيماري جلوگيري نمي كند و همانگونه كه اشاره شد در اكثر موارد ابتلا اين ويروس علائمي مانند زگيل از خود نشان نمي دهد . اين ويروس در حالت تهاجمي قادر است سبب سرطان دهان و يا آلت تناسلي در مردان و زنان شود .
اين آزمايشگاه با دقتي بالا و همچنين با رعايت تمامي پروتوكول هاي بهداشتي پذيراي انجام آزمايشات شما به صورت شبانه روزي مي باشد .

آزمايش اعتياد|آزمایشگاه اعتیاد بیمارستان رسالت

آزمايش اعتياد|آزمایشگاه اعتیاد بیمارستان رسالت

آزمايش اعتياد : بطور كلي تست اعتياد يا آزمايش تشخيص اعتياد از طريق روش هاي :
آزمايش ادرار،آزمايش خون و آزمايش بزاق كه از روش هاي رايج اين آزمايش در ايران مي باشند و همچنين آزمايش موي سر كه روشي غير رايج به شمار مي آيد تقسيم شده و انجام مي پذيرند .
آزمايش خون براي تشخيص اعتياد بهترين و مطمئن ترين روش به حساب مي آيد و آزمايشات تشخيص اعتياد از طريق بزاق و ادرار با توجه به اينكه عملكرد و نتيجه شبيه به هم نيز دارند در رتبه هاي بعد از آزمايش خون از جهت دقت ، صحت و قدرت تشخيص قرار دارند . در تست خون تشخيص اعتياد اطلاعات گسترده تر و دقيق تر در كنار پيچيدگي موجود در تست را به همراه دارد اما ماندگاري اثرات مواد در خون و ادرار و موي سر متفاوت است و همين امر سبب گستردگي آزمايشات اعتياد شده است .

 


به طور مثال در هشيش و ماري جوانا كه با تاسف از پر مصرف ترين و محبوب ترين مواد اعتياد آور در ميان جوانان و نوجوانان محسوب مي شوند، براي اشخاصي كه به طور مداوم مصرف نمي كنند براي آزمايش خون به طور تقريبي تا حدودا ١٢ روز پس از آخرين مصرف در ادرار تا حدود ١ ماه و در موي سر در حدود ٣ ماه يا نود روز قابل تشخيص مي باشد .
لازم به ذكر است كه آزمايشات تشخيص الكل ، ترياك ، هروئين ، كوكائين ، B2 و ترامادول و غيره در محيط آزمايشگاه به صورت شبانه روزي انجام مي شود .

آزمايش تشخيص اعتياد

بر طبق آمار هاي اعلام شده رشد مصرف مواد اعتياد آور در ايران در خوش بينانه ترين حالت حدود ٣ درصد و در بدترين حالت حدود ٨ درصد اعلام شده و اين هشدار بزرگ را به ما ميدهد كه خطر جامعه اي بيمار به اعتياد روز به روز در حال افزايش است كه اين امر سبب پس رفت و به بار آمدن اتفاقاتي جبران ناپذير براي خانواده ها خواهد شد . جالب است بدانيد كه رشد اعتياد در ايران ٣ برابر رشد جمعيت اعلام شده است به اين معنا كه خانواده هاي ايراني نسبت به گذشته احتياج به اطلاعات بيشتري در مورد تاثيراتي كه مواد مخدر بر روحيات و خلقيات فرد مصرف كننده مي گذارد را در اختيار داشته و مطالعه كنمد تا با توجه بيشتر به خصىوص  به قشر نوجوان جامعه كه از تاثير پذيري بيشتري برخوردارند و در نتيجه در معرض اين دام قرار دارند از ورود اين بلاي خانمان سوز در كانون مقدس خانواده جلوگيري كنند .

آزمايشگاه تشخيص اعتياد


بديهيست كه كليه آزمايشات تشخيص اعتياد و يا تست هاي عدم اعتياد در محل براي شركت ها ، ادارات ، خانواده ها نيز در صورت درخواست انجام مي شوند .
جواب در تست تشخيص اعتياد به ترتيب به المان هاي به ترتيب :
نوع ماده مخدر ، مدت زمان مصرف مخدرجات و مقدار دوز مصرف شده توسط مصرف كننده تاثير مسقيم دارند وليكن ماندگاري اثرات مخدري كه قابليت تشخيص از طريق آزمايش را مي دهند در نمونه ادرار و خون و بزاغ و موي سر بسته به نوع ماده مصرف شده مدت زمان مصرف آن و مقدار استفاده شده بستگي دارد . اعتياد افراد به مواد مخدر مي تواند خلق و خو ، ارتباطات و روابط فرد و وضعيت جسماني وي  تاثير كاملا مستقيم گذاشته و در صورت عدم پيشگيري از آن ممكن است منجر به نابودي زندگي شخص معتاد و فشار هاي رواني و دردسر هاي ناشي از آن به خانواده شود .

به همين دليل اين آزمايشگاه تمامي تعهد ، دقت و صراحت خود را در امر جواب گويي اين آزمايشات به كار گرفته است .
قابل توجه اشخاصي كه كه جهت استخدام به جواب منفي تست عدم اعتياد احتياج دارند كه شامل تست مورفين و هشيش مي باشد مي توانند در هر ساعت و روزي كه در نظر دارند از جمله روزهاي تعطيل رسمي با رجوع به آزمايشگاه امور مورد نظر خود را انجام دهند و يا در صورت درخواست انجام آزمايش در محل از طريق سايت ما و يا تماس با شماره هاي قرار داده شده در سايت با ما در ميان بگذارند .

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی