d/تست آلرژی Alex

تست آلرژی Alex |آزمایش ALEX|هزینه آزمایش الکس|قیمت تست آلرژی|آزمایشگاه تست آلرژی تهران

تست آلرژی Alex

ALEX® Allergy Explorer روشی جدید در تست های تشخیصی آلرژی می باشد که شرایط اندازه گیری همزمان IgE کل و IgE اختصاصی را برای نزدیک به 300 نوع آلرژن، از بین 120 عصاره و در حدود 180 جزء آلرژن را فراهم کرده است. بنابراین، این تست آلرژی99 درصد از تمام منابع احتمالی آلرژن نوع 1 را پوشش خواهد داد.

 d/تست آلرژی Alex

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود.

با انجام دادن تست آلرژن حساسیت به چه مواردی تشخیص داده می شود؟

ALEX® Allergy Explorer اولین تست آلرژی مالتی پلکس آزمایشگاهی می باشد که با استفاده از فناوری بررسی نانو ذرات و با دارا بودن یک پانل آلرژن در حدود 300عصاره آلرژن (برای تشخیص دادن منبع آلرژن) و آلرژن های مولکولی (برای انتخاب بهترین روش درمان)، تصویر تقریباً کاملی از وضعیت حساسیت هر بیمار را به پزشک ارائه میدهد.

همین طور این تست با دارا بودنinhibitor Cross-reactive carbohydrate Determinants (CCD)سبب افزایش قدرت تشخیص دادن آلرژن می شود.

این موارد عبارتند از:

گرده (علف، درخت، علف هرز)

کنه ها

میکروارگانیسم ها و هاگ ها (مخمر، کپک ها)

غذای گیاهی (حبوبات، غلات، ادویه جات، میوه، سبزیجات، آجیل، دانه)

غذا با منشاء مواد حیوانی (شیر، تخم مرغ، غذاهای دریایی، گوشت)

سموم (زهر زنبور عسل، زهر زنبور، سوسک)

حیوانات (حیوان خانگی، حیوانات مزرعه)

لاتکس

فیکوس و رازک

CCD

 

تست آلرژی برای چه کسانی ضروری است؟

آزمایش ALEX می‌تواند برای گروه‌های متفاوتی از افراد خیلی ضروری و مفید باشد، به ویژه در موارد زیر:

شخصی با علائم آلرژیک مداوم یا شدید: کسانی که دچار علائم آلرژیک مثل آبریزش بینی، خارش چشم، عطسه، بثورات پوستی، آسم یا واکنش‌های غذایی هستند و علائم آن‌ها به طور مداوم یا به صورت شدید بروز می‌کند.

شخصی با واکنش‌های آلرژیک نامشخص: کسانی که تجربه واکنش‌های آلرژیک داشته‌اند اما علت دقیق آن‌ها مشخص نیست، آزمایش ALEX می‌تواند به شناسایی دقیق آلرژن‌های مسئول کمک کند.

کودکان با علائم آلرژی: تشخیص دادن زود هنگام آلرژی‌ها در کودکان می‌تواند به جلوگیری از تشدید علائم و بهبود مدیریت آلرژی در طولانی مدت کمک کند.

شخصی با سابقه خانوادگی آلرژی: کسانی که سابقه خانوادگی آلرژی دارند و ممکن می باشد خودشان نیز در معرض خطر بالاتری برای توسعه آلرژی‌ها باشند.

شخصی با واکنش‌های آلرژیک خطرناک: کسانی که تجربه واکنش‌های آلرژیک شدید یا خطرناکی مثل آنافیلاکسی داشته‌اند، می‌توانند از آزمایش ALEX برای تعیین دقیق آلرژن‌های خطرناک بهره‌مند شوند.

 s/تست آلرژی Alex

تست آلرژی ALEX با چه روشی انجام داده می شود؟

تست آلرژی  Alex یک روش کمی بر پایه ایمنی سنجی فاز جامد است.

آنتی بادی های اختصاصی IgE در سرم بیمار به آلرژن های موجود در macro-array کیت متصل می شوند. افزودن بازدارنده CCD موجود در این کیت، با کاهش واکنش‌های متقاطع ، اختصاصیت تست را افزایش می‌دهد؛ سپس آنالیز رنگ سنجی به منظور شناسایی آنتی بادی های IgE متصل شده استفاده می شود و در نهایت نتایج تست به صورت گزارشی مشتمل بر اغلب موارد آلرژن موجود در سطح جهان به همراه نوع ماده موثره آلرژن ، علائم آلرژیک مختص هر نوع و مواد دارویی تاثیرگذار بر آن ارائه می شود.

 

این روش چه مزیتی نسبت به دیگر آزمایشات تشخیصی آلرژی دارد؟
  • تشخیص دادن همزمان 295 آلرژن متفاوت
  • سنجیدن همزمان IgE توتال و IgE اختصاصی به شکل کمی است
  • استفاده ازتکنولوژی Nano-Bead Multiplex
  • پوشش بیش از 95% از آلرژن های شایع در ایران
  • قابل قیاس با روش ISAC Immuno CAP
  • کمترین نمونه مورد نیاز در مقایسه با دیگر روش های تشخیصی
  • ارائه گزارش تفسیری و تکمیلی

 

نمونه مورد نیاز برای انجام دادن این تست چیست؟

تنها با حجم بسیاری کمی از نمونه خون، آزمایش خون آلرژی قابل انجام است.

 

جوابدهی این تست چند روزه است؟

مدت زمان انجام دادن این تست حدودا 5 ساعت می باشد.

 

نکاتی که باید در رابطه با آلرژی بدانید:

انواع آلرژی بر حسب منشاء آن شامل آلرژی غذایی، تنفسی، تماسی، آلرژی به داروها، آلرژی به نیش حشرات می‌باشند. آلرژی به مواد غذایی بستگی به ژنتیک فرد دارد؛ برخی افراد ممکن می باشد به یک  ماده‌ی غذایی و برخی دیگر به چندین ماده‌ی غذایی واکنش دهند.

تغییرات آب و هوایی ناشی از گرم شدن زمین و افزایش اثر گاز‌های گلخانه‌ای سبب افزایش میزان آلرژی‌زا (آلرژن ها) در هوا می‌شود. گرده‌های گیاهان، موی برخی از حیوانات و قارچ‌هایی که در هوا وجود دارد مهم‌ترین دلیل ایجاد کننده‌ی آلرژی‌های تنفسی به حساب می‌آیند. خانه‌هایی که در روستاها هستند و همچنین خانه‌های قدیمی و نم دار مکانی مناسب برای حضور موجوداتی ریز به اسم «مایت» هستند؛ وقتی افراد در چنین مکان هایی حضور داشته باشند با به وجود آمدن علائم آلرژی تماسی شامل کهیر و قرمزی پوست و یا علائم آلرژی تنفسی مثل عطسه، خارش و آبریزش بینی همراه باشد.

با توجه به اینکه معمولا آلرژی درمان قطعی ندارد، مهمترین مسئله برای افراد مبتلا تشخیص دادن دقیق نوع ماده ی آلرژی‌زا و اجتناب از آن می‌باشد.

 

چه وقتی از تست آلرژی استفاده می‌شود؟

معمولا افراد وقتی که با علائم حساسیتی مواجه می‌شوند و این نشانه ها به مرور زمان مداوم احساس و اذیت کننده می‌شوند، برای انجام دادن تست آلرژی مراجعه می‌کنند. در صورتی که شخص یک بار هم با نشانه های حساسیتی از یک ماده مواجه شد باید برای انجام دادن تست آلرزی اقدام کند. همین طور اگر این تست یک بار در دوران کودکی شخص انجام داده شده است، دیگر همچین مشکلاتی به وجود نمی‌آید. این تست‌ها در صورتی که بیمار علائم حساسیت نشان دهد، به عنوان ابزار تشخیصی استفاده می‌شوند.

در بعضی از موارد، تست آلرژی برای پیشگیری از حملات حساسیتی شدید، مثل آنافیلاکسی، پیشنهاد می‌شود. تست آلرژی در مواردی که به مواد حساسیت‌زا از طریق پوست، تنفس یا مصرف غذا عکس العملی نشان داده شده است، مفید است.

 

چرا انجام دادن تست آلرژی اهمیت دارد؟

انجام دادن تست آلرژی برای افراد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و حتی باید این تست را برای کودکان انجام شود تا از همان ابتدای زندگی مشخص شود که چه موادی برای این شخص حساسیت و آلرژی به وجود می‌آورد. زیرا می تواند به شناسایی موادی که سبب واکنش های آلرژیک در فرد می شوند کمک کند. سپس از این اطلاعات می توان برای جلوگیری از موادی که سبب واکنش های آلرژیک می شوند، استفاده کرد.

بدانید که مواردی که موجب آلرژی می‌شوند، همیشه به راحتی درمان نمی‌شوند و ممکن است که در مواردی حتی موجب خفگی و مرگ فرد شود. وقتی که صحبت از آلرژی می‌شود، افراد معمولا نشانه هایی مثل خارش گلو و آبریزش بینی را به یاد می‌آورند اما علائم خطرناک تری از آلرژی می‌تواند وجود داشته باشد زیرا گاهی اندام های داخلی دچار خارش و التهابات شدید می‌شوند که مشکلات بزرگی را برای شخص به همراه خواهد داشت.

 

برای انجام دادن تست ALEX® Allergy Explorer به کدام مرکز میتوان مراجعه کرد؟

آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران از جمله معدود مراکزی است که با به کارگیری از به روز ترین دستگاه های دنیا اقدام به راه انداری این تست کرده است. همین طور به منظور آسانی در انجام دادن آزمایش، می توانید از خدمات نمونه گیری در منزل آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران استفاده کنید. آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران از بهترین آزمایشگاه تست آلرژی تهران است جهت دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

 

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود. جنب پل سید خندان، برای انجام تست آلرژی با شماره تلفن های 02122852658 و 02122862018 تماس بگیرید.

f/آزمایش ALEX

آزمایش ALEX |هزینه آزمایش الکس|قیمت تست آلرژی|آزمایشگاه تست آلرژی تهران

آزمایش ALEX

آزمایش آلرژی یا آزمایش ALEX، یکی از اقدامات پرکاربرد در تشخیص دادن علت علائمی چون سرفه، عطسه، التهاب چشم و… است. آلرژی‌های فصلی، تنفسی، غذایی و… از جمله مشکلاتی هستند که در چند سال اخیر سلامت افراد در سنین گوناگون را تحت تاثیر قرار داده‌اند و طبق تحقیقات پزشکی، این آلرژی‌ها، اغلب منشا ژنتیکی دارند. بسیاری از کودکان یا بزرگسالان در اثر واکنش های آلرژیک به عوامل متفاوت ، با تهدید سلامتی و حتی جان خود رو به رو می‌شوند اما با استفاده از آزمایش ALEX با تمام آن ها آشنایی پیدا کرده و از چنین پیشامد هایی می‎توان جلوگیری کرد. برای آَشنایی بیشتر با تست آلرژی از نوع الکس هم  تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تست ALEX (Allergy Explorer)  یک روش پیشرفته و جامع از تست های تشخیصی آلرژی می باشد که با شناسایی دقیق طیف زیادی از آلرژن‌ها از جمله ذرات معلق در هوا، مواد غذایی و سم برخی حشرات، امکان ارائه روش های درمانی موثر را برای افراد فراهم می‌کند. این تست با بهره‌گیری از تکنیک‌های تشخیص های مولکولی، قابلیت تعیین عناصر خاصی که سبب واکنش‌های آلرژیک می‌شوند را دارا بوده و به پزشکان اجازه می‌دهد تا توصیه‌های دقیقی برای اجتناب، دارو درمانی یا ایمنوتراپی متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر بیمار ارائه دهند.

در این تست در آزمایشگاه تست آلرژی تهران نمونه خون توسط کیت های تخصصی ماکرواری الکس تست شده و توسط دستگاه مخصوصی خوانش میشود. پس از آن نتایج تست به وسیله نرم افزار تخصصی الکس ارزیابی شده و گزارش جامعی از حساسیت های فرد به او ارائه خواهد شد.

 d/آزمایش ALEX

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود.

تست آلرژی چیست؟

آزمایش آلرژی روشی می باشد که برای شناسایی موادی که سبب ایجاد واکنش های آلرژیک در فرد می شوند، استفاده می شود. انواع متفاوتی از تست های آلرژی وجود دارد و نوع آزمایشی که استفاده می شود به علائم و سابقه پزشکی فرد بستگی دارد. این واکنش های آلرژی معمولا وقتی انجام می‌شود که سیستم ایمنی در برابر ماده ای که در واقع باید برای بدن بی ضرر باشد، به طور اشتباه پاسخ داده و آن را به عنوان یک ماده مضر شناسایی خواهد کرد. آلرژن ها گاهی خیلی چالش برانگیز شده و اندام های داخلی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

 

ویژگی های تست آلرژی Alex2

پوشش 100٪ از تمام آلرژن‌های مرتبط جهانی در یک آزمایش

ایجاد تصویری جامع از وضعیت حساسیت بیمار

امکان جستجو در پایگاه‌های اطلاعاتی آلرژن‌ها

نرم افزار آنالیزی پیشرفته ای است و گزارش کاملی از حساسیت ها ارائه می کند

 

انواع تست آلرژی

تست‌های آلرژی در آزمایشگاه تست آلرژی تهران برای تشخیص دادن حساسیت به مواد متفاوت انجام می‌شود که خود دارای انواع متفاوتی هستند. ممکن است برای بعضی از افراد فقط یک نوع از این روش ها مورد استفاده قرار گیرد و برای دیگر افراد، از دو یا چند نوع تست آلرژی استفاده کنند. برخی از رایج ترین تست های آلرژی عبارتند از:

 

آزمایش ALEX

آزمایش ALEX با تکنولوژی پیشرفته به برای تشخیص دادن آنتی بادی های اختصاصی نسبت به آلرژن ها استفاده می‌شود. آزمایش ALEX قادر می باشد تا 290 نوع آلرژن غذایی و هوایی و مرتبط با حشرات را بررسی کند و همین طور این قابلیت را دارد که آلرژن های بی خظر را از آلرژن خطرناک جدا سازد. آزمایش ALEX خیلی حساس بوده و تعداد آزمایشگاه های خیلی کم و محدودی این تکنیک را انجام می‌دهند. به عنوان مثال آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران آزمایش ALEX را به طور پیشرفته انجام می‌دهد.

 s/آزمایش ALEX

آزمایش خراش پوستی

آزمایش خراش پوستی  (Skin Scratch Test) یا آزمایش پریکس  (Prick Test) یکی از متداول ترین آزمایش های آلرژی می باشد که جهت تشخیص دادن حساسیت به مواد مختلف که مورد استفاده در آزمایشگاه های تشخیصی قرار می‌گیرد. در این تست، پزشک یک سری آلرژن‌ها را روی پوست بیمار قرار می‌دهد و سپس با یک سوزن خیلی نازک و کوچک، روی پوست شخص خراش می‌زند تا آلرژن وارد پوست شود.

اگر کسی به یکی از آلرژن‌ هاحساسیت داشته باشد، پوست در ناحیه خراش داده شده قرمز و تورم خواهد شد. این نشانه‌ها معمولا بعد از 15 تا 20 دقیقه ظاهر می‌شوند و پزشک می‌تواند با توجه به نوع و شدت نشانه‌ها، نوع و اندازه حساسیت بیمار را تشخیص دادن دهد.

 

پچ تست

پچ تست  (Patch Test) یکی دیگر از تست‌های آلرژی می باشد که برای تشخیص دادن آلرژی به مواد متفاوت  مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوع آزمایش، پزشک یک سری مواد حساسیت ‌زا را بر روی پوست شخص به شکل پلاک‌های کوچک قرار می‌دهد و در نهایت پوست روی این مواد پوشیده خواهد شد. مدت زمان انتظار در این تست برای نمایان شدن نشانه های آلرژیک تا حدودی زیاد می باشد و ممکن است نیاز باشد تا 48 الی 72 ساعت از انجام تست بگذرد. در صورتی که بیمار به یکی از مواد حساسیت‌زا واکنش نشان دهد، نشانه‌هایی مثل قرمزی، تورم، خارش، پوست خشک، پوست در زمینه پلاک‌ها به وجود می‌آید.

 

تست خون آلرژی

آزمایش آلرژی خون (Allergy Blood Test) یا تست RAST یکی از دیگر روش های تشخیصی نسبت به مواد آلرژیک هستند. در این نوع از آزمایش آلرژی خون، پزشک یک نمونه خون از بیمار می گیرد. در آزمایشگاه، نمونه خون با مواد حساسیت‌زا متفاوت  ترکیب می‌شود و سپس سطح آنتی بادی‌هایی که برای مقابله با هر آلرژن تولید می‌شود، اندازه‌گیری می‌شود. اگر سطح آنتی بادی‌های مرتبط با یک آلرژن خاص بالا باشد، این نشان می‌دهد که بیمار به آن ماده حساسیت دارد.

آزمایش آلرژی خون برای تشخیص دادن حساسیت به مواد متفاوت ، مثل غذا، گرده گیاهان، حیوانات، قارچ‌ها، عناصر محیطی، داروها و… استفاده می‌شود. این تست برای بیمارانی که نمی‌توانند برای تست پوستی به طور مؤثر آماده شوند، مفید است. همین طور، به جهت بررسی کردن تغییرات در سطح آنتی بادی‌ها در زمان درمان حساسیت و مانیتورینگ توسط پزشک، استفاده می‌ شود.

 

تست داخل پوستی برای آلرژی

تست داخل پوستی (Intradermal Test)  برای بررسی حساسیت به موادی مثل داروها، زنبور عسل، سوسک، مواد شیمیایی و… استفاده می‌شود. در این تست، پزشک به صورت تزریق زیرپوستی، مقدار کوچکی از آلرژن به بیمار تزریق می‌کند. سپس، پوست در محل تزریق به صورت قرمزی و تورم نشان خواهد داد که نشان‌دهنده حساسیت به آن ماده است.

تست داخل پوستی خیلی حساس بوده و ممکن است باعث واکنش‌های خطرناکی مثل آنافیلاکسی شود، بنابراین باید حتما در بهترین آزمایشگاه تخصصی در تهران و با تجهیزات و داروهای ضدآلرژیک انجام شود. به علاوه، اگر بیمار دارای بیماری‌هایی مثل آسم یا بیماری‌های قلبی-عروقی باشد، این تست باید با احتیاط بیشتری انجام شود. به طور کلی، تست داخل پوستی تنها در مواردی که تست‌های دیگر نتوانسته‌اند برای تشخیص دادن حساسیت موثر باشند و یا در صورتی که بیمار دچار عوارض جانبی از تست‌های دیگر شده باشد، انجام می‌شود. برای اطلاع از قیمت تست آلرژی با ما تماس بگیرید.

 

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود. جنب پل سید خندان، برای انجام تست آلرژی با شماره تلفن های 02122852658 و 02122862018 تماس بگیرید.

j/تفسیر آزمایش آلرژی غذایی

تفسیر آزمایش آلرژی غذایی|تفسیر جواب آزمایش آلرژی|قیمت تست آلرژی

تفسیر آزمایش آلرژی غذایی

آزمایش آلرژی آزمایشی است که توسط یک متخصص آلرژی انجام می شود تا مشخص شود آیا بدن شما نسبت به یک ماده واکنش آلرژیک دارد یا خیر. این معاینه می تواند به صورت آزمایش آلرژی خون یا پوست باشد.

 

تست آلرژی چیست؟

اگر در گذشته علائم یک واکنش آلرژیک را داشته اید، آزمایش آلرژی می تواند به شما و پزشکتان کمک کند که به چه چیزی حساسیت دارید و محرک های شما چیست. آزمایش می تواند به پزشک کمک کند تا بهترین راه های جلوگیری از این آلرژن ها را به شما توصیه کند.

 d/تفسیر آزمایش آلرژی غذایی

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود.

 

معنی تست های آلرژی غذایی

برای تعیین اینکه آیا یک کودک آلرژی غذایی دارد یا خیر، آزمایش آلرژی می تواند ابزار مفیدی برای تشخیص باشد.

آزمایش‌های آلرژی غذایی معمولاً برای کمک به تشخیص نوعی از آلرژی غذایی که با واسطه ایمونوگلوبولین E (IgE) است، استفاده می‌شود. با یک آلرژی با واسطه IgE، سیستم ایمنی بدن آنتی بادی هایی به نام آنتی بادی IgE می سازد. این آنتی بادی های IgE با غذای خاصی واکنش نشان می دهند. این باعث ایجاد علائم آلرژی مانند:

بثورات پوستی، خارش، کهیر

تورم لب ها، زبان یا گلو

تنگی نفس، مشکل در تنفس، خس خس سینه

درد معده، استفراغ، اسهال

آلرژی های غذایی با واسطه IgE پتانسیل ایجاد یک واکنش آلرژیک شدید به نام آنافیلاکسی (anna-fih-LACK-sis) را دارند.

نوع دیگری از آلرژی غذایی وجود دارد که آلرژی غیر IgE با واسطه نامیده می شود. در این نوع آلرژی، سایر قسمت‌های سیستم ایمنی بدن به غذای خاصی واکنش نشان می‌دهند. این واکنش علائمی ایجاد می کند اما آنتی بادی IgE را شامل نمی شود.

نمونه هایی از آلرژی های غذایی بدون واسطه IgE شامل ازوفاژیت ائوزینوفیلیک و سندرم انتروکولیت ناشی از پروتئین غذایی است.

پزشکان معمولا آزمایش آلرژی را برای واکنش های غیرواسطه ای IgE توصیه نمی کنند. تست آلرژی برای تشخیص این نوع آلرژی غذایی مفید نیست.

اگر مشکوک هستید که فرزندتان به هر یک از انواع آلرژی غذایی دارد، بهتر است برای تشخیص به یک متخصص آلرژی با مراجعه کنید.

 

تست خراش پوستی

تست پوستی  (SPT) روش تست ترجیحی برای حساسیت غذایی است. نتایج بلافاصله پس از آزمایش در دسترس هستند، بنابراین می توانید نتایج را با متخصص آلرژی خود در میان بگذارید.

 s/تفسیر آزمایش آلرژی غذایی

آماده شدن برای SPT شما

پنج روز قبل از قرار ملاقات، مصرف آنتی هیستامین ها را قطع کنید.

مصرف سایر داروهایی که ممکن است با این نوع آزمایش تداخل داشته باشند را متوقف کنید.

 

در طول SPT چه اتفاقی می افتد؟

ابتدا یک قطره عصاره مایع حاوی مقدار کمی از مواد غذایی مشکوک به آلرژی را روی ساعد شما قرار می دهیم.

سپس با وسیله ای شبیه خلال دندان پلاستیکی پوست را به آرامی می خراشیم تا مقدار کمی از عصاره آن جذب شود.

در طی 10 تا 20 دقیقه آینده، ما پوست را از نظر یک واکنش موضعی - قرمزی، تورم یا یک برآمدگی کنترل می‌کنیم.

پس از آن، پوست را پاک می کنیم و در صورت نیاز آنتی هیستامین (مانند بنادریل) را می زنیم یا تجویز می کنیم. هیچ خونریزی وجود ندارد، بنابراین نیازی به بانداژ نخواهید داشت. SPT ممکن است برای برخی افراد کمی ناراحت کننده باشد، اما این ناراحتی معمولا مختصر است.

 

آنچه SPT نشان می دهد

یک SPT مثبت در حدود 50 درصد نتایج صحیح را نشان می دهد. نتیجه مثبت فقط نشان می دهد که بدن شما آنتی بادی های آلرژیک به نام IgE را به یک غذای خاص ساخته است. این "حساسیت" نامیده می شود و به خودی خود برای تشخیص کافی نیست. متخصص آلرژی شما از سابقه پزشکی، معاینه فیزیکی و آموزش تخصصی خود برای تفسیر نتایج شما استفاده خواهد کرد. در موارد آنافیلاکسی (یک واکنش آلرژیک شدیدتر)، یک SPT مثبت تشخیص آلرژی غذایی را تایید می کند.

منفیSPT در اکثر مواقع برای رد کردن آلرژی غذایی مفید است، اگرچه نتایج منفی کاذب در افراد بسیار جوان شایع تر است. متخصص آلرژی شما ممکن است آزمایش خون را برای تأیید تشخیص تجویز کند.

 

انواع آلرژن ها

آلرژن ها موادی هستند که موجب واکنش آلرژیک در بدن می شوند. سه نوع اصلی آلرژن وجود دارد:

آلرژن های استنشاقی در تماس با ریه ها یا غشای سوراخ های بینی یا گلو بر بدن تأثیر می گذارند. گرده های گل رایج ترین مواد آلرژن استنشاقی می باشند.

آلرژن های بلعیده شده در برخی غذاها مانند بادام زمینی، سویا و غذاهای دریایی وجود دارند.

آلرژن های تماسی با پوست بدن باید در تماس باشند تا واکنش ایجاد کنند. مثالی از واکنش یک آلرژن تماسی، بثورات و خارش ناشی از پیچک سمی می باشد.

تست های آلرژی شامل قرار گرفتن شما در معرض مقدار بسیار کمی از یک آلرژن خاص و ثبت واکنش است.

 

چه نوع تست های آلرژی موجود است؟

رایج ترین انواع تست های آلرژی، تست های پوستی و آزمایش خون هستند.

 

تست خراش پوستی

در طول تست پوستی، مقدار کمی از آلرژن روی پوست پشت یا بازوی شما ریخته می شود. سپس پزشک با یک سوزن کوچک کمر یا بازوی شما را خراش می دهد تا بدن شما را در معرض آلرژن قرار دهد. اگر بدن شما به ماده آلرژی زا واکنش نشان دهد، ناحیه ای که در آن خراش ایجاد شده است قرمز، متورم و خارش می کند.

پس از حدود 20 دقیقه، پزشک ناحیه قرمزی و تورم را اندازه گیری می کند و این اندازه گیری را ثبت می کند. همراه با سابقه پزشکی شما، این می تواند به آنها کمک کند تا متوجه شوند که آیا شما به این آلرژن حساسیت دارید یا خیر.

اگرچه تست خراش پوستی می‌تواند ناراحت کننده باشد، اما بیشتر افراد متوجه می‌شوند که می‌توانند بدون دردسر زیادی از آن عبور کنند. هر گونه تورم یا خارش معمولاً در عرض 2 ساعت بهبود می یابد. اگر خیلی ناراحت هستید، ممکن است بتوانید پس از آزمایش از یک آنتی هیستامین یا مسکن برای کمک به خلاص شدن از علائم استفاده کنید.

باید از مصرف داروهای آنتی هیستامین چند روز قبل از آزمایش پوست خودداری کنید، زیرا می توانند با نتایج تداخل داشته باشند. همچنین ممکن است پزشک به شما توصیه کند استفاده از کرم‌ها یا لوسیون‌ها در ناحیه‌ای از پوست که برای آزمایش استفاده می‌شود، خودداری کنید.

 

آزمایشات خون

همچنین می توان از آزمایش آلرژی خون برای آزمایش آلرژی استفاده کرد. آنها ممکن است زمانی استفاده شوند که آزمایش پوست مناسب نباشد، به عنوان مثال، اگر اگزما شدید دارید یا داروهایی مصرف می کنید که ممکن است با آزمایش پوست تداخل داشته باشند.

 

تست های دیگر

سایر تست های آلرژی کمتر رایج عبارتند از:

تست داخل پوستی پوست

پچ تست

تست آلرژن خوراکی

پزشک می تواند به شما توصیه کند که کدام تست آلرژی در شرایط شما مناسب تر است.

 

چه کسانی باید تست آلرژی انجام دهند؟

اگر از آسم یا تب یونجه رنج می برید، یا اگر به نیش حشرات یا برخی غذاها واکنش نشان می دهید، ممکن است از آزمایش آلرژی بهره مند شوید.

آزمایش می تواند حساسیت به انواع مختلفی از آلرژن ها را تشخیص دهد، از جمله:

غبار

شوره حیوانات

هاگ های کپک

گرده ها

غذاهای خاص

نیش برخی از حشرات

برخی از مواد شیمیایی و داروها

 

چه کسی باید تست آلرژی انجام دهد؟

مهم است که تست های آلرژی توسط متخصصان آموزش دیده انجام و تفسیر شوند. در صورت نیاز به ارزیابی پیچیده تر، ممکن است پزشک شما را به یک متخصص ایمونولوژیست یا متخصص آلرژی ارجاع دهد. مهم است که نتایج تست های آلرژی در کنار سابقه پزشکی شما تفسیر شود. مثبت بودن تست همیشه به این معنی نیست که شما آلرژی دارید.  همکاران ما در آزمایشگاه تست آلرژی تهران در بیمارستان رسالت با شماره تلفن‌های 02122862018 _  02122852658 و  یا از طریق تلفن پشتیبانی با شماره 09198042925 منتظر دریافت سؤالات و راهنمایی شما در این زمینه هستند. برای اطلاع از قیمت تست آلرژی با ما تماس بگیرید.

 

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود. جنب پل سید خندان، برای انجام تست آلرژی با شماره تلفن های 02122852658 و 02122862018 تماس بگیرید.

u/آزمایشگاه تست آلرژی تهران

آزمایشگاه تست آلرژی تهران|قیمت تست آلرژی پوستی|آزمایشگاه تست آلرژی

آزمایشگاه تست آلرژی تهران

در آزمایش آلرژی پوستی ، پوست در معرض مواد مشکوک به ایجاد آلرژی به نام آلرژن قرار می گیرد و سپس برای علائم واکنش آلرژیک بررسی می شود. همراه با سابقه پزشکی، آزمایش آلرژی می‌تواند تأیید کند که آیا ماده خاصی که فرد لمس می‌کند، نفس می‌کشد یا می‌خورد باعث ایجاد علائم می‌شود یا خیر.

 

چرا تست آلرژی انجام می شود؟

انجان دادن آزمایشات پوستی برای بزرگسالان و کودکان در هر سنی مانند نوزادان بی خطر می باشد. با این وجود، در شرایط خاص، آزمایشات پوستی توصیه نمی شود. یک پزشک ممکن است در موارد زیر توصیه کند از آزمایش پوست خودداری شود:

شما ممکن است به قدری به مواد خاصی حساس باشید که حتی مقادیر اندک مورد استفاده در تست های پوستی بتواند باعث ایجاد یک واکنش تهدید کننده شود که به آن آنافیلاکسی معروف است.

داروهایی مصرف کنید که می توانند با نتایج آزمایش آلرژی تداخل داشته باشند. این داروها شامل آنتی هیستامین ها، بسیاری از داروهای ضد افسردگی و برخی از داروهای سوزش سر دل هستند. پزشک شما ممکن است تشخیص دهد که ادامه مصرف این داروها برای شما بهتر از قطع موقت آنها برای آمادگی برای آزمایش پوست است.

f/آزمایشگاه تست آلرژی تهران

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود.

 

بعضی از افراد شرایط پوستی خاصی دارند. اگر اگزما یا پسوریازیس شدید نواحی وسیعی از پوست بازوها و پشت شما را تحت تأثیر قرار داده است ممکن است برای انجام یک آزمایش مؤثر، پوست کافی وجود نداشته باشد. دیگر بیماری‌ های پوستی، مثل درماتوگرافی، می‌ توانند موجب نتیجه آزمایش غیر طبیعی شوند. برای انجام تست های تشخیصی آلرژی با ما تماس بگیرید.

آزمایش آلرژی خون که به عنوان آزمایش ‌های آنتی‌بادی ایمونوگلوبولین E در شرایط آزمایشگاهی شناخته می‌ شوند، می ‌توانند برای کسانی که نباید یا نمی‌توانند تحت آزمایش‌های پوستی قرار گیرند، مفید است.

تست های پوستی آلرژی برای تشخیص دادن آلرژی به مواد معلق در هوا، مثل گرده، شوره حیوانات خانگی و کنه گرد و غبار انجام می شود. آزمایش آلرژی پوستی ممکن است به تشخیص دادن آلرژی های غذایی کمک کند.

 

در طول تست آلرژی چه انتظاری باید داشته باشیم

تست های آلرژی برای تعیین اینکه آیا شما به یک ماده خاص حساسیت دارید یا نه استفاده می شود. این آزمایش‌ها می‌توانند به شما کمک کنند منبع علائم آلرژی را شناسایی کرده و به متخصص آلرژی خود کمک کنند تا برنامه درمانی مخصوص به شما را توسعه کند.

 

آماده شدن برای تست آلرژی

اگر قصد انجام آزمایش آلرژی را دارید، چند راه وجود دارد که می توانید برای انجام آزمایش آلرژی در آزمایشگاه تست آلرژی تهران آماده شوید. در ابتدا، باید مصرف آنتی هیستامین ها را حداقل به مدت پنج روز قبل از تست آلرژی خود متوقف کنید، زیرا آنها می توانند با سرکوب واکنش ایمنی طبیعی شما با نتایج آزمایش تداخل کنند. همچنین باید با ارائه دهنده خود در مورد سایر داروهایی که مصرف می کنید بررسی کنید تا مطمئن شوید که نتایج آزمایش آلرژی شما را تغییر نمی دهند.

 

انواع تست های آلرژی

در روز تست آلرژی در آزمایشگاه تست آلرژی تهران ، متخصص آلرژی شما ممکن است یک یا چند آزمایش مختلف انجام دهد، از جمله:

 

تست خراش پوستی

اگرچه انواع مختلفی از تست های آلرژی وجود دارد، اما رایج ترین آن تست پوستی است. این آزمایش شامل قرار دادن یک قطره از آلرژن مورد آزمایش بر روی بخش های مشخص شده پوست شما است. سپس در سطح خراش ایجاد می کنند تا این ماده وارد بدن شود. اگر به ماده حساسیت زا حساسیت دارید، احتمالاً در عرض 15 دقیقه واکنشی مانند برآمدگی قرمز را تجربه خواهید کرد.

 s/آزمایشگاه تست آلرژی تهران

تست داخل پوستی، پوست

تست پوستی داخل پوستی مشابه تست پوستی پریک است، اما ماده حساسیت زا به جای اینکه روی سطح قرار گیرد به پوست شما تزریق می شود. از آنجایی که این آزمایش می‌تواند واکنش آلرژیک قوی‌تری ایجاد کند، معمولاً زمانی استفاده می‌ شود که تست پریک پوست واکنشی ایجاد نکرده باشد.

 

پچ تست

تست پچ با تست پوستی و تست داخل پوستی متفاوت است زیرا می توان از آن برای شناسایی آلرژنی که در چند روز آینده علائم ایجاد می کند استفاده کرد. مقدار کمی از آلرژن روی یک چسب قرار می گیرد که سپس روی پوست شما اعمال می شود. این چسب معمولاً به مدت 48 ساعت روی پوست شما باقی می ماند تا مشخص شود آیا واکنش آلرژیک دارید یا خیر.

 

آزمون چالش شفاهی

تست چالش اغلب برای تایید نتایج تست های پوستی استفاده می شود و فقط تحت نظارت مستقیم متخصص آلرژی انجام می شود. این آزمایش شامل مصرف مقدار کمی از آلرژن برای مشاهده علائم یک واکنش آلرژیک است. اگر علائم نامطلوبی ظاهر نشد، ممکن است دوز بیشتری از آلرژن به شما داده شود. پس از هر دوز، متخصص آلرژی شما را برای مدت معینی تحت نظر قرار می دهد تا اطمینان حاصل کند که واکنشی نشان نمی دهید.

 

آزمایش خون

همراه با تست پوست و چالش، متخصص آلرژی شما ممکن است آزمایش خون آلرژی را توصیه کند که به عنوان تست های ایمونوگلوبولین E (IgE) نیز شناخته می شود. آزمایش خون آلرژی ممکن است زمانی مورد استفاده قرار گیرد که بیمار نمی تواند داروهای خاصی را حذف کند یا اگر بیماری پوستی زمینه ای دارد که می تواند بر نتایج آزمایش پوست تأثیر بگذارد.آزمایش خون آلرژی سطح آنتی بادی IgE را اندازه گیری می کند زیرا افراد مبتلا به آلرژی اغلب تعداد بیشتری از این آنتی بادی ها را در جریان خون خود دارند.

 

انجام آزمایش تست آلرژی در تهران

آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران ، یکی از بهترین آزمایشگاه‌های تهران برای تست های تشخیصی آلرژی است. نتیجه تست های تشخیصی آلرژی در این مرکز با رعایت دقیق همه استانداردها، دارای بیشترین دقت است. تخصص و مهارت کادر مجرب بیمارستان رسالت تهران ، و کیفیت و دقت دستگاه‌های بکار رفته در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران ، آن را تبدیل به یکی از مجهزترین مراکز آزمایشگاه تست آلرژی تهران کرده است.

همکاران ما در آزمایشگاه تست آلرژی تهران در بیمارستان رسالت با شماره تلفن‌های 02122862018  _ 02122852658و  یا از طریق تلفن پشتیبانی با شماره 09198042925 منتظر دریافت سؤالات و راهنمایی شما در این زمینه هستند.

همین طور در آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران برای دریافت نتیجه آزمایش، نیازی به مراجعه حضوری نیست و برای دریافت اینترنتی نتیجه آزمایش به صورت رایگان، می توانید به بخش جوابدهی آنلاین در سایت آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران مراجعه کنید. برای اطلاع از قیمت تست آلرژی با شماره های ما تماس بگیرید.

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود. جنب پل سید خندان، برای انجام تست آلرژی با شماره تلفن های 02122852658 و 02122862018 تماس بگیرید.

آزمایش آلرژی خون |بالا بودن ige در آزمایش خون|هزینه تست آلرژی پوستی

آزمایش آلرژی خون

آزمایش آلرژی در حقیقت ابزارهایی هستند که پزشکان با استفاده  آن‌ها عوامل ایجاد حساسیت در انسان را تشخیص می دهند . در آزمایش آلرژی مشخص خواهد شد  که سیستم ایمنی افراد نسبت به چه موادی بیشتر از اندازه  واکنش نشان می‌دهد. انسان ممکن هست به ترکیباتی در محیط مثل کپک، گرده و شوره حیوانات خانگی حساس باشند. برخی از افراد نسبت به نیش زنبور عسل یا لاتکس واکنش‌های آلرژی دارند. برخی از افراد مبتلا به آلرژی غذایی قادر به تحمل بادام‌ زمینی، شیر یا سویا در برنامه غذایی خود نیستند. تست های تشخیصی آلرژی برای اطلاع از نوع مواد آلرژی مفید هستند.

 S/آزمایش آلرژی خون

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود.

 

چرا انجام دادن آزمایش‌های آلرژی مهم است؟

برخی از آلرژی‌ها خیلی آزاردهنده هستند و علائم آن‌ها مانند کهیر، احتقان بینی و یا خارش آسایش و آرامش زندگی شخص را به شدت کم می کند. به همین خاطر برای خلاص شدن از چنین مشکلاتی شناسایی نوع آلرژن و دوری از آن‌ها خیلی مهم است. گاهی وقت ها مسئله جدی‌تر هم خواهد شد  و مهم می باشد که برای حفظ کردن سلامت بیمار نوع ماده حساسیت ‌زا سریعا تشخیص داده شود.

به عنوان مثال در آسم آلرژیک که موجب تنگی نفس و منقبض شدن راه‌های هوایی خواهد شد  درمان کردن و حفظ سلامت شخص نیازمند تشخیص دادن دقیق نوع آلرژن می باشد و این کار با استفاده  آزمایش های  آلرژی امکان‌پذیر است. بعضی وقت ها در انسانی که مبتلا به حساسیت غذایی است واکنش‌های شدیدی به نام شوک آنافیلاکسی رخ می‌دهد که خطرناک و تهدیدکننده زندگی شخص هستند. این دست از حمله های آلرژیک هنگامی قابل‌پیشگیری هستند که عامل تحریک‌کننده به خوبی شناسایی ‌شده باشد. به همین خاطر انجام دادن آزمایش های  آلرژی در برخی شرایط پراهمیت و حیاتی به حساب می آید.

 

چگونه متوجه شویم که نیاز به آزمایش آلرژی داریم؟

یکی از شایع‌ترین آلرژی‌های موجود در جهان حساسیت های فصلی می باشد که به رینیت آلرژیک یا تب یونجه هم معروف هستند. اگر به محرک‌های موجود در هوا مثل گرد و غبار، گرده گیاهان یا شوره حیوانات خانگی حساسیت دارید، ممکن است به رینیت آلرژیک مبتلا شده باشید. اگر این علائم خفیف هستند می‌توانید با مصرف آنتی‌هیستامین علائم را مدیریت کنید اما وقتی که حساسیت و آلرژی شدید باشد درمان کردن آن نیازمند مراجعه به پزشک، انجام دادن آزمایش آلرژی و رعایت کردن دستورالعمل‌های پزشکی می باشد. واکنش آلرژی فصلی سبب ایجاد علائم زیر خواهد شد:

سردرد

اشک آلود بودن چشم‌ها همراه با خارش

احتقان بینی، عطسه یا آبریزش بینی

تنگی نفس، خس‌خس در سینه یا سرفه مزمن

خارش گلو و یا گلودرد

 D/آزمایش آلرژی خون

آزمایش آلرژی غذایی

نوع دیگری از آلرژی، حساسیت به غذا است. علائم آلرژی غذایی در عرض ۳۰ دقیقه بعد از مصرف غذا ایجاد می‌کنند، البته گاهی وقت ها ممکن است تا دو ساعت هم طول بکشد. در انسان مبتلا به آلرژی غذایی مواردی که در ادامه گفته می شود در زمان ایجاد حساسیت بروز کند:

ایجاد علائم پوستی مثل کهیر، تورم در صورت، لب‌ها یا زبان، خارش بدن

علامت‌های تنفسی مثل سرفه، خس‌خس در سینه، تنگی نفس، گرفتگی قفسه سینه یا گلو

علائم گوارشی مثل تهوع و استفراغ، درد و گرفتگی شکم، استفراغ و اسهال

علائم قلبی عروقی مثل نبض ضعیف و کند، سرگیجه یا سبکی سر و رنگ‌پریدگی پوست

افرادی که به آلرژی غذایی مبتلا هستند حتماً باید به متخصص ایمونولوژی و آلرژی مراجعه نمایند تا اقداماتی برای درمان و پیشگیرانه انجام شود. این نوع آلرژی خطرناک‌ترین نوع حسایت به حساب  می‌آید به این دلیل که علائم آن این توانایی را دارند که تنفس و ضربان قلب را با مشکل جدی مواجه کنند. به همین خاطر لازم می باشد که در وهله اول با انجام دادن آزمایش آلرژی، ماده غذایی حساسیت‌زا شناسایی شده و در مرحله دوم با انجام دادن اقدامات پیشگیرانه و اصول مراقبتی از حمله های بعدی پیشگیری شود.

 

آزمایش آلرژی لاتکس

افرادی که به لاتکس، عطرها یا فلزاتی مثل نیکل حساسیت دارند ممکن می باشد دچار درماتیت تماسی شوند. درماتیت تماسی نوعی آلرژی پوستی می باشد و علائم آن به شرح زیر است:

احساس سوزش پوست و ایجاد شدن تاول

کهیر و تورم

بثورات پوستی یا خارش در پوست

برای تشخیص دادن این نوع واکنش‌ها از پچ آزمایش (آزمایش پوستی) استفاده خواهد شد .تست آلرژی توسط متخصص پوست و یا متخصص آلرژی و ایمونولوژی انجام خواهد شد.

 

در آزمایش آلرژی چه چیزی مشخص خواهد شد ؟

تست آلرژی پاسخ بدن به محرک‌های حساسیت‌زا را بررسی می‌کنند. اگر مبتلا به آلرژی باشید، سیستم ایمنی افراد بیشتر از اندازه  به محرک‌ها واکنش نشان می‌دهد و با تولید آنتی‌بادی‌های E به آلرژن واردشده به بدن پاسخ می‌دهد. این آنتی‌بادی‌ها منجر به آزاد شدن مواد شیمیایی مثل هیستامین در بدن می‌شوند که عامل مهم در پدید آمدن علائمی مانند خارش بدن، آبریزش بینی و کهیر می باشد.

 

انواع آزمایش های  آلرژی

روش‌های متفاتی برای تشخیص دادن آلرژی و شناسایی آلرژن وجود دارد. پزشک بهترین روش را بر حسب علائم بالینی و مواد حساسیت‌زای احتمالی انتخاب می‌کند. این تست‌ها عبارت‌ هستند از:

 

آزمایش خراش پوستی (پریک)

در این روش پزشک از یک سوزن مخصوص برای خراش دادن  سطح کوچکی از پوست ساعد استفاده می‌کند. در ابتدا پزشک چند قطره از محلولی که حاوی ۱۰ تا ۵۰ آلرژن را روی پوست شما قرار می‌دهد و سپس از وسیله سوزنی شکل برای خراشیدن این قسمت استفاده ‌می‌کند. این کار سبب خواهد شد که محلول به پوست نفوذ کند. اگر مبتلا به آلرژی باشید واکنش‌هایی مثل قرمزی و تورم معمولاً در عرض ۱۵ دقیقه بعد از آزمایش به وجود می آید. با این آزمایش می‌توان انواع آلرژی‌های فصلی، آلرژی‌های غذایی و آلرژی به پنی‌سیلین را مورد بررسی قرار داد.

 

آزمایش داخل پوستی

اگر نتیجه آزمایش پوستی پریک منفی یا مبهم باشد، ممکن هست یک آزمایش داخل پوستی برای شما انجام داده شود. در این روش پزشک مقدار کمی از آلرژن را به لایه بیرونی پوست شما (اپیدرم) تزریق می‌کند. در آزمایش داخل پوستی حساسیت به محرک‌های موجود در هوا، داروها و نیش حشرات بررسی خواهد شد.

 

پچ تست

برای تشخیص دادن عامل درماتیت تماسی از  آزمایش پچ استفاده خواهد شد. در این آزمایش پزشک در ابتدا چند قطره محلول حاوی ماده حساسیت‌زا را روی پوست دست قرار می‌دهد و سپس این قسمت را با پچ (شبیه به بانداژ) می‌پوشاند و به مدت ۴۸ تا ۹۶ ساعت باید در همین حالت باقی بماند. بعد از سپری شدن زمان ۴۸ تا ۹۶ ساعت، باید به آزمایشگاه برگردید تا بعد از برداشتن پچ واکنش‌های پوستی بررسی شود.

 

آزمایش خون (IgE)

جهت انجام دادن آزمایش خون آلرژی یک نمونه خون دریافت خواهد شد و برای اندازه‌گیری کردن سطح IgE بررسی می شود . اگر مقدار آنتی‌بادی IgE بیشتر از حد معمول باشد شخص مبتلا به آلرژی است.

 

آزمایش های  چالشی

تست آلرژی تحت نظارت مستقیم پزشک ایمونولوژی و آلرژی انجام خواهد شد . برای انجام دادن این آزمایش شخص مشکوک به آلرژی غذایی یا دارویی، مقدار اندکی از یک آلرژن را می‌بلعد. اگر شخص به ماده غذایی یا دارو حساسیت داشته باشد واکنش‌های آنافیلاکسی در وی ظاهر می‌شوند. ازآنجایی‌که مقدار ماده حساسیت‌زای بلعیده‌شده خیلی اندک می باشد واکنش‌های آلرژیک در این آزمایش خفیف هستند اما در صورت شدید بودن واکنش، پزشک سریعا اپی‌نفرین را جهت متوقف شدن واکنش‌ها تزریق می‌کند.

 

هزینه آزمایش آلرژی چقدر است؟

تعدادی از تست آلرژی را می‌توان با بیمه برای پرداخت هزینه‌ها استفاده کرد. قیمت تست آلرژی نسبت به دیگر آزمایشات خونی و ادراری روتینی که تا به‌حال انجام داده داده‌اید بالاتر است. این تست‌ها توسط فوق تخصص آلرژی انجام داده می‌شود.

 

آماده شدن جواب آزمایش آلرژی چقدر زمان می‌برد؟

نتیجه اکثر آزمایش های آلرژی بلافاصله بعد از انجام دادن آزمایش در آزمایشگاه به شما تحویل داده خواهد شد. البته نتیجه آزمایش پچ چند روز و جواب آزمایش خون آلرژی که به آزمایشگاه ارسال می‌شوند ممکن است کمی بیشتر طول بکشند.

 

تفسیر آزمایش آلرژی به چه شکل است؟

جواب منفی: به این معنی می باشد که شما به ماده خاصی حساسیت ندارید. به‌ندرت ممکن هست به‌اشتباه نتیجه منفی کاذب هم در جواب گزارش شود. به این معنی که جواب آزمایش می‌گوید که شما آلرژی ندارید اما در حقیقت شما به یک نوع آلرژی مبتلا هستید و آزمایش قادر به تشخیص دادن آن نبوده است.

جواب مثبت: به این معنی می باشد که شما به یک ماده خاص حساسیت دارید. البته خاطر نشان خواهد شد که مثبت بودن جواب آزمایش‌ و ابتلای شما به آلرژی لزوماً به معنای واکنش شدید بدن به آن محرک نیست. احتمال ایجاد خطای مثبت کاذب به خصوص در آزمایش خون (IgE)  امکان‌پذیر است. مثبت کاذب به این معنی می باشد که جواب آزمایش می‌گوید که شما مبتلا به آلرژی هستید درحالی‌که گزارش اشتباه می باشد و شما به آن ماده حساسیت ندارید.

آنالیز، تفسیر و امضاء نتایج از کمپانی الکس کامل ترین پنل تشخیص آلرژی در دنیا با 300 آلرژن در آزمایشگاه پاتولوژی شبانه روزی بیمارستان رسالت انجام می شود. جنب پل سید خندان، برای انجام تست آلرژی با شماره تلفن های 02122852658 و 02122862018 تماس بگیرید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی