آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه سامان|آزمایشگاه رویال

آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه سامان

آزمایشگاه بیمه سامان

به اطلاع شما مراجعین گرامی تحت پوشش بیمه سامان می رسانیم که آزمایشگاه شبانه روزی بیمارستان رسالت تهران واقع در شرق تهران جنب پل سید خندان به صورت قانونی طرف قرار داد بیمه سامان بوده و این مجموعه جزء یکی از با کیفیت ترین و دقیق ترین مراکز آزمایشگاهی طرف قرار داد بیمه سامان بوده که با به کارگیری پرسنلی با تجربه، متعهد و همچنین با استفاده از بروز ترین تجهیزات آزمایشگاهی موجود در کشور آماده خدمت رسانی به مراجعین تحت پوشش بیمه سامان به صورت تمام وقت در تمام ایام سال از جمله تعطیلات رسمی آماده خدمات رسانی می باشد .

آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه سامان|آزمایشگاه رویال

قابل توجه مراجعین محترم چه بصورت حضوری و چه اشخاصی که به دلیل هرگونه محدودیت یا معذوریت قصد انجام آزمايش در منزل تهران با استفاده از بیمه سامان را دارند باید توجه داشته باشند که به همراه داشتن مدارک شناسایی و نسخه پزشک به همراه کد ملی ثبت شده توسط پزشک مربوطه در هنگام پذیرش اجباری می باشد. در حیطه قیمت آزمایشات لازم است بدانید که تمامی قیمت ها بر اساس تعرفه مصوب وزارت بهداشت بوده و در صورتی که بیمه سامان آزمایشی را تحت پوشش قرار داده باشد به علت بالا بودن نوع و تعداد آزمایشات و همچنین قیمت دهی سیستمی و از طریق نرم افزار امکان دیدن قیمت ها تنها بعد از اتمام عملیات پذیرش قابل رویت است و امکان دیدن هزینه آزمایشات تا قبل از پذیرش شدن وجود ندارد .

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت تهران (رویال تهران) به صورت شبانه روزی در همه روزهای سال به صورت بدون وقفه آماده خدمت رسانی بوده و همواره در تلاش است تا با به استفاده از بهترین کیت های آزمایشگاهی موجود در کشور، بهترین و قابل اعتماد ترین جواب تست های تشخیصی را در اختیار متقاضیان آزمایش ها قرار دهد .

لازم به ذکر است که این مرکز در صورت هماهنگی برای انجام آزمايش در منزل تهران و یا نمونه گیری در محل آماده بوده و اشخاصی که به هر دلیل ترجیح می دهند که آزمایش ها را در محل و یا منزل خود انجام بدهند می توانند با تماس با تلفن های ثبت شده آزمایشگاه و یا استفاده از سامانه واتس آپ موجود در سایت و یا ثبت نمونه گیری در منزل موجود در سایت در خواست خود را با ما در میان بگذارند تا در اولین فرصت جهت انجام نمونه گیری با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به محل مورد نظرشان اعزام شوند .

طرح بیمه درمانی که به عنوان بیمه درمانی نیز شناخته می شود، یک حمایت مالی حیاتی است که به افراد و خانواده ها کمک می کند پس انداز خود را از هزینه های بالای درمان محافظت کنند. با داشتن بیمه نامه درمانی مناسب در صورت بروز هر گونه اورژانس پزشکی تحت پوشش مالی قرار می گیرید. چندین شرکت بیمه انواع مختلفی از طرح های بیمه درمانی را ارائه می دهند که نیازهای متنوع مشتریان را برآورده می کند.

هنگامی که به دنبال بهترین بیمه درمانی هستید، ضروری است عواملی مانند پوشش، حق بیمه، فرانشیزها و مزایا را در نظر بگیرید. پوشش ارائه شده توسط بیمه نامه درمانی به طور ایده آل باید طیف وسیعی از هزینه های پزشکی از جمله بستری شدن در بیمارستان، تست های تشخیصی، مشاوره با پزشک، جراحی و مراقبت های پس از بستری را پوشش دهد. علاوه بر این، حق بیمه پرداخت شده باید مقرون به صرفه و در حد بودجه شما باشد. کسورات، در صورت وجود، باید معقول باشند و از نظر مالی بر شما سنگینی نکنند.

جدا از پوشش و حق بیمه، مزایایی مانند پس انداز مالیاتی، مزایای تمدید، و بستری شدن بدون پرداخت در بیمارستان نیز باید در هنگام انتخاب طرح بیمه درمانی در نظر گرفته شود. بیمه سامان یک شرکت بیمه شناخته شده است که طیف وسیعی از طرح های بیمه درمانی را ارائه می دهد. بیمه نامه های درمانی آنها دارای مزایای متعددی مانند بستری شدن بدون پرداخت، پس انداز مالیاتی ، پوشش هزینه های جراحی ، ویزیت پزشک ، رادیوتراپی و ... است. بیمارستان رسالت تهران طرف قرارداد با بیمه سامان است و در طول مدت شبانه روز اماده ارائه خدمت به بیمه شدگان این بیمه می باشد. در این آزمایشگاه خدمات مختلف آزمایشگاهی از ساده تا تخصصی و فوق تخصصی ارائه می گردد. در زیر به یکی از این تست ها می پردازیم.

s/آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه سامان

تست آلفا فتوپروتئین (AFP)

تست آلفا فتوپروتئین (AFP) چیست؟

تست AFP آزمایشی است که عمدتا برای اندازه گیری سطح آلفا فتوپروتئین (AFP) در خون یک فرد باردار استفاده می شود. این آزمایش میزان خطر مبتلا شدن  نوزاد به اختلالت  ژنتیکی خاص و نقص های مادرزادی را ارزیابی  می کند. این تست اکثرا بین هفته های 15 تا 20 در بارداری اجرا می شود.

AFP پروتئینی است که نوزاد در حال رشد می سازد. به طور معمول، مقداری AFP از نوزاد به خون فرد باردار منتقل می شود. برخی شرایط می تواند باعث شود بدن نوزاد کم و بیش AFP آزاد کند. در دوران بارداری، اگر سطح AFP خون شما بالاتر یا کمتر از حد طبیعی باشد، ممکن است نشانه این باشد:

 

نوزاد در معرض خطر بالای ابتلا به یک اختلال ژنتیکی است، مانند:

نقص لوله عصبی، که یک بیماری جدی است که باعث رشد غیر طبیعی مغز و/یا ستون فقرات نوزاد در حال رشد می شود.

سندرم داون، یک اختلال ژنتیکی که باعث ناتوانی های ذهنی و سایر مشکلات سلامتی می شود.. سطح AFP به طور معمول افزایش و کاهش می یابد ، بنابراین یک AFP غیرطبیعی ممکن است به این معنی باشد که نوزاد شما زودتر یا دیرتر از زمان تخمین زده می‌شود. این شایع ترین دلیل برای سطوح غیر طبیعی AFP است. ونیز ممکن است نشانه این باشد که  شما بیش از یک نوزاد باردار هستید. هر نوزاد AFP می سازد، بنابراین سطح AFP خون شما با دو یا چند نوزاد بالاتر خواهد بود.

 

کاربرد این تست چیست؟

 این تست در زمان  بارداری جهت  ارزیابی خطر نقص مادرزادی و مشکلات ژنتیکی، مانند نقص لوله عصبی یا سندرم داون، کاربرد دارد. این آزمایش هیچ وضعیت سلامتی را تشخیص نمی دهد. اگر نتایج آزمایش AFP شما نرمال نیست، به این معنی است که برای بررسی اینکه آیا کودک شما مشکل سلامتی دارد یا خیر، به آزمایش بیشتری نیاز دارید.

 برای افرادی که باردار نیستند، ممکن است از تست AFP برای کمک به تشخیص سرطان های خاصی استفاده شود که ممکن است باعث سطوح بالای AFP در بزرگسالان شود. هنگامی که آزمایش به این روش استفاده می شود، به آن تست نشانگر تومور AFP می گویند.

s/آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه سامان

 چرا به تست AFP نیاز دارم؟

 اگر باردار هستید، آزمایش AFP به طور معمول بین دو هفته ارائه می شود هفته پانزدهم و بیستم بارداری. پزشک شما ممکن است به ویژه در موارد زیر  آزمایش را توصیه کند :

 سابقه خانوادگی نقایص مادرزادی داشته باشید

 35 سال یا بیشتر هستند

 دیابت داشته باشند

 در دوران بارداری از داروها یا داروهایی استفاده کرده اید که می تواند به جنین آسیب برساند

 

 در طول تست AFP چه اتفاقی می افتد؟

 یک نمونه گیر  با بکار گیری یک سوزن کوچک از رگ شما نمونه خون می گیرد. وقتی سوزن وارد رگ  می شود ممکن است کمی احساس درد کنید. این  کار حداکثر پنج دقیقه طول می کشد.

 برای تست AFP نیازی به آمادگی خاصی ندارید.

 

 آیا خطری برای آزمایش وجود دارد؟

 این تست خطر بسیار کمی برای شما یا کودکتان دارد. گاهی در نقطه ای که سوزن وارد می شود درد خفیفی یا سیاهی و کبودی ممکن است داشته باشید، این نشانه ها سریعا رفع می گردد.

 

 این نتایج نشانگر چیست؟

 شایع ترین علت نتایج غیرطبیعی تست AFP در دوران بارداری، یک خطا در تخمین تاریخ تولد است اما نتیجه ای که طبیعی نیست نیز ممکن است نشانه ای از مشکلات احتمالی باشد:

 

 سطوح پایین تر از حد طبیعی AFP ممکن است به این معنی باشد که کودک شما دارای یک اختلال ژنتیکی مانند سندرم داون است، یک اختلال ژنتیکی که باعث ناتوانی های ذهنی و مشکلات سلامتی می شود.

 سطوح بالاتر از حد طبیعی AFP ممکن است به این معنی باشد که کودک شما در معرض افزایش خطر ابتلا به نقص لوله عصبی است، مانند:

 اسپینا بیفیدا، وضعیتی که در آن استخوان‌های ستون فقرات در اطراف قسمتی از نخاع بسته نمی‌شوند.

 آنسفالی، وضعیتی که در آن مغز به درستی رشد نمی کند

 سطوح بالای AFP ممکن است به این معنی باشد که شما بیش از یک نوزاد دارید. همچنین ممکن است یک نتیجه مثبت کاذب دریافت کنید. این بدان معناست که نتایج AFP شما طبیعی نیست، اما کودک شما سالم است.

 اگر نتایج تست AFP شما طبیعی نباشد، احتمالاً آزمایش‌های بیشتری برای کمک به تشخیص انجام خواهید داد.

 

 آیا چیز دیگری وجود دارد که باید در مورد آزمایش AFP بدانم؟

 تست های AFP اغلب بخشی از گروهی از آزمایشات قبل از تولد به نام تست های نشانگر چندگانه یا تست های صفحه نمایش سه گانه هستند. این آزمایش ها می توانند به تشخیص سندرم داون، تریزومی 18 (سندرم ادواردز) و سایر اختلالات ژنتیکی کمک کنند. تست صفحه نمایش سه گانه شامل تست هایی برای موارد زیر است:

 آلفا فتوپروتئین (AFP)

 گنادوتروپین جفتی انسانی (HCG)، هورمونی که توسط جفت تولید می شود

 استریول، شکلی از استروژن که توسط جنین و جفت ساخته می شود

 در برخی موارد، آزمایش چهارمی به نام تست اینهیبین A در نظر گرفته می شود که به تشخیص سندرم داون کمک می کند.

 اگر خطر بالایی برای داشتن نوزادی با نقایص مادرزادی خاص دارید، ممکن است پزشک شما آزمایشی به نام غربالگری DNA بدون سلول قبل از تولد (cfDNA) را نیز توصیه کند. این آزمایش خون می تواند در اوایل هفته دهم بارداری انجام شود. این می تواند نشان دهد که آیا کودک شما شانس بیشتری برای ابتلا به سندرم داون یا برخی دیگر از اختلالات ژنتیکی دارد یا خیر.

 

آزمایشگاه بیمارستان

تقریباً همه بیمارستان‌ها دارای یک آزمایشگاه هستند که معمولاً از نظر اندازه با افرادی که در آن خدمات ارائه می‌کنند، متناسب است. بیمارستان های شلوغ ممکن است صدها نمونه را فقط در یک شیفت پردازش کنند. آزمایش‌هایی که انجام می‌شوند شامل موارد مورد نیاز در شرایط اضطراری، مانند نشانگرهای حمله قلبی مانند تروپونین، آزمایش‌هایی که در آن نتایج به سرعت برای مراقبت از بیمار مانند آزمایش آماری مورد نیاز است، و سایر آزمایش‌هایی که در حجم بالا انجام می‌شوند، مانند الکترولیت‌ها. آزمایشگاه های بیمارستانی به طور کلی توسط همه بیماران بستری بیمارستان و بسیاری از بیماران سرپایی که توسط پزشکان به بیمارستان ها ارجاع داده می شوند، استفاده می شود.

آزمایشگاه‌های بیمارستانی ممکن است بر اساس نوع آزمایش تقسیم‌بندی شوند و توسط پرسنل آموزش دیده در تخصص‌های خاص تشکیل شوند. به عنوان مثال، ممکن است بخش هایی وجود داشته باشد که بر میکروبیولوژی، هماتولوژی، شیمی و بانک خون تمرکز دارند. واحدهای دیگر ممکن است آزمایش‌های بسیار تخصصی را با استفاده از میکروسکوپ الکترونی و ایمونوهیستوشیمی انجام دهند و برخی دیگر می‌توانند روی آسیب‌شناسی جراحی، سیتولوژی و کالبد شکافی تمرکز کنند که همگی با تجزیه و تحلیل ساختار سلولی و بافتی مرتبط هستند. برخی از انواع آزمایش‌ها به آزمایشگاه‌های مرجع ارسال می‌شوند که تخصصی‌تر هستند، به خصوص اگر تقاضا برای آنها در بیمارستان کم باشد.

 

آزمایش آزمایشگاهی چیست؟

هنگامی که به پزشک خود مراجعه می کنید، ممکن است آزمایش آزمایشگاهی را درخواست کنند. این آزمایش می‌تواند نمونه کوچکی از خون، ادرار، مایعات بدن یا بافت‌های بدن (مانند سلول‌ها) باشد تا ببیند آیا بیماری یا بیماری دارید یا خیر.

به طور کلی، پزشکان آزمابش هایی ر ا برای شما تجویز می کنند تا به شما کمک کنند و  متوجه شوند که آیا بیماری خاصی دارید یا نه.

پزشک خود و تکنسین آزمایشگاه خود را در مورد داروهایی که مصرف می کنید کنید. برخی از آزمایش‌ها، مانند آزمایش قند خون، ممکن است نیاز به ناشتا بودن 12 ساعت قبل از آزمایش داشته باشند تا نتایج دقیق‌تری دریافت کنید.

 

آزمایشات رایجی که در آزمایشگاه انجام می شوند عبارتند از:

شمارش کامل خون: سلامت کلی شما را بررسی می کند و اغلب در طول چکاپ سالانه انجام می شود. آزمایش تعداد گلبول های قرمز و سفید می تواند نشان دهد که آیا عفونت (تعداد گلبول های سفید خون بالا) یا کم خونی (تعداد گلبول های قرمز پایین) دارید.

آزمایش کلسترول خون: سطح کلسترول را اندازه گیری می کند. کلسترول در مقادیر زیاد، می تواند شریان ها را مسدود کند و منجر به مشکلات سلامتی شود. این آزمایش می تواند به شما در درک بهتر خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و سایر مشکلات ناشی از تنگی یا انسداد شریان ها کمک کند.

آزمایش دیابت و قند خون : میزان قند خون شما را اندازه گیری می کند. این می تواند دیابت را کنترل یا تشخیص دهد، وضعیتی که در آن سطح قند خون شما ممکن است خیلی بالا باشد.

آزمایش: TSH این نوع از آزمایش مقدار هورمون محرک تیروئید ((TSH را در خون اندازه گیری می کند. TSH توسط غده هیپوفیز تولید می شود که هورمون ها را در خون شما آزاد می کند. همراه با سایر آزمایش‌ها، می‌تواند به تشخیص مشکلات تیروئید مانند کم‌کاری تیروئید (تیروئید کم‌کار) یا پرکاری تیروئید (تیروئید پرکار) کمک کند.

تست پاپ (یا تست پاپ اسمیر): سرطان دهانه رحم را با تجزیه و تحلیل نمونه کوچکی از سلول های دهانه رحم زنان تشخیص داده یا از آن پیشگیری می کند. این آزمایش ممکن است در یک معاینه با یک ارائه دهنده مراقبت های اولیه یا با یک متخصص زنان، پزشکی که بر سلامت باروری تمرکز دارد، انجام شود.

 

آزمایش در منزل

همانطور که افراد مسئولیت های جدیدی را برای مراقبت های بهداشتی خود بر عهده می گیرند، انجام دادن آزمایش های آزمایشگاهی در محیط خانه افزایش می یابد. برخی از رایج‌ترین آزمایش‌های خانگی شامل آزمایش‌های بارداری و پیش‌بینی‌کننده تخمک‌گذاری، مانیتورهای قند خون برای بیماران دیابتی، آزمایش‌های خون در مدفوع برای غربالگری سرطان کولورکتال، و آزمایش‌های زمان پروترومبین برای نظارت بر دوز مناسب داروهای رقیق‌کننده خون (ضد انعقاد) است. سایر آزمایش‌های خانگی به افراد امکان می‌دهد نمونه‌هایی را در خانه جمع‌آوری کنند و سپس برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه ارسال کنند (مثلاً آزمایش‌های هپاتیت C و برخی آزمایش‌های خانگی آنتی‌بادی HIV)

نمونه گیری در منزل مستقیماً و از طریق اینترنت، از طریق تلفن یا از طریق پست در دسترس هستند. برخی ممکن است نیاز به نسخه پزشک داشته باشند.

نمونه گیری در منزل مزایایی از جمله راحتی، حریم خصوصی و نتایج سریع را ارائه می دهند. با انتخاب نمونه گیری در منزل آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران می توانید با خیال راحت انواع آزمایشات را در منزل خود انجام دهید برای اطلاع از نحوه دریافت خدمات نمونه گیری در منزل با شماره های ما تماس بگیرید. آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران یک آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه سامان است و شما همشهریان عزیز که از خدمات بیمه سامان استفاده می کنید می توانید جهت انجام آزمایشات خود به این بیمارستان مراجعه نمایید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی