آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه رازی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت ( رویال تهران) بزرگترین ومجهزترین آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه رازی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت ( رویال تهران) بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه رازی است و بدون نیاز به معرفی نامه به صورت شبانه روزی و ایام تعطیل ارائه خدمات می نماید. آزمایشگاه بیمارستان رسالت (رویال تهران) با دسترسی به سایت و صدور معرفی نامه برای مراجعین علاوه بر رفاه حال بیمه شدگان محترم بیمه رازی صرفه جوی در زمان و هزینه های مراجعین می نماید .

از جمله خدمات دیگر آزمایشگاه :

1. پذیرش به صورت شبانه روزی و ایام تعطیل
2. سیستم نوبت دهی آنلاین از طریق وب سایت آزمایشگاه
3. امکان دریافت نتایج کلیه آزمایشات از طریق وب سایت آزمایشگاه و حضوری به صورت رایگان و یا از طریق ارسال پیک به هر نقطه تهران 
4. نمونه گیری از سالمندان و بیماران بستری در منزل
5. مجهز به تجهیزات پیشرفته با تاییدهای بین المللی (FDA)
6. مجهز به کلیه بخش های تخصصی- فوق تخصصی و پاتولوژی
7. مجهز به بخش های مولکولی مورد تایید شورای بیمه ها
8. عضویت در موسسات بین المللی کنترل کیفی ( RIQAS انگلیس، Prevecall اسپانیا)
9. انجام آزمایشات غربالگری مادران ( ناهنجاری های جنین)
10. انجام آزمایشات غربالگری نوزادان ( ناهنجاری های بدو تولد)
11. پیش بینی احتمال وقوع سکته قلبی در ده سال آینده با آزمایش CD Risk Factors

 

 

انواع مختلف تست های آزمایشگاهی چیست؟

شیمی بالینی از فرآیندهای شیمیایی جهت اندازه گیری کردن سطح های اجزای شیمیایی در مایعات بدن و بافت های بدن استفاده می نماید. رایج ترین نمونه های مورد استفاده در آزمایشات خون و ادرار می باشند.

آزمایش ‌های مختلفی برای تشخیص و اندازه‌ گیری تقریباً هر نوع ماده شیمیایی در خون یا ادرار وجود دارد. این مواد شیمیایی ممکن است شامل گلوکز خون، الکترولیت ها، آنزیم ها، هورمون ها، لیپیدها ( چربی ها )، دیگر مواد متابولیک و پروتئین ها باشند.

 

چه زمینه هایی برای آزمایشات آزمایشگاهی وجود دارد؟

برای تعیین تشخیص نهایی، می ‌توان آزمایش‌ های مختلفی را روی یک نمونه انجام داد. انواع تست های آزمایشگاهی زیر از تشخیص پشتیبانی می کنند:

تست آلرژی: آزمایش آنتی بادی های خاص آلرژن های تنفسی، غذایی و نیش حشرات .

تست های اتوآنتی بادی: آزمایش هایی برای تشخیص آنتی بادی ها (اتوآنتی بادی) تولید شده توسط بدن علیه سلول ها و بافت های خود. این آزمایشات به تشخیص بیماری های خودایمنی کمک می کند.

تست های شیمی بالینی: عملکرد و تغییرات پاتولوژیک اندام های مختلف، سیستم های اندام، سیستم های تنظیمی بدن انسان (به عنوان مثال کبد، کلیه، ماهیچه ها، استخوان ها، قلب، ریه ها، آب و الکترولیت های خانگی، پارامترهای متابولیک) را بررسی می کند.

آزمایش های ژنتیکی: آزمایش هایی برای مستعد ابتلا به بیماری های ارثی.

تست های هماتولوژی: ترکیب، سلول های غیر طبیعی و ناهنجاری های کمی سیستم خونساز را بررسی می کند.

آزمایشات هورمونی: با اندازه گیری سطح هورمون می توان ناهنجاری ها، حالات کمبود و ناهنجاری های عملکردی اندام های تولید کننده هورمون را بررسی کرد.

تست های ایمونولوژیک: بررسی عملکرد سیستم ایمنی برای تشخیص کمبود ها.

تست های میکروبیولوژیکی: با اندازه گیری سطح آنتی بادی آن ها، پاتوژن های عفونی ( باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، تک یاخته ها ) را شناسایی می کند.

 s/آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه رازی

مواردی که در ادامه بیان شده بعضی از رایج ترین آزمایشات می باشند:

آزمایش ادرار

آزمایشات خون

تومور مارکر ها

 

آزمایش ادرار

آزمایش ادرار یک آزمایش آزمایشگاهی ادرار برای یافتن سلول ‌ها و مواد شیمیایی مختلف مانند گلبول‌ های قرمز، گلبول ‌های سفید، عفونت یا پروتئین بیش از حد است. آزمایش ادرار اجزای ادرار را تجزیه می کند تا وجود دارو، خون، پروتئین و سایر مواد را بررسی کند. خون در ادرار ( هماچوری ) ممکن است نتیجه یک وضعیت خوش خیم ( غیر سرطانی ) باشد، اما هم چنین می تواند نشان دهنده عفونت یا مشکل دیگری باشد. سطوح بالای پروتئین در ادرار ( پروتئینوری ) ممکن است نشان دهنده مشکلات کلیوی یا قلبی عروقی باشد.

 

آزمایشات خون

آزمایش ‌های خون برای بررسی تعداد سلول ‌ها، اندازه‌ گیری ترکیبات شیمیایی مختلف خون و نشانگرهای التهاب و ژنتیک استفاده می ‌شوند. ارزیابی شما ممکن است شامل انجام آزمایش ‌های خونی خاص، از جمله تعداد سلول‌ ها، اندازه ‌گیری ترکیبات شیمیایی مختلف خون و نشانگرهای التهاب باشد. ما می ‌توانیم چیزهای زیادی را در خون شما اندازه ‌گیری کنیم، مانند نمک ها، تعداد سلول‌ های خونی و نشانگرهای پروتئین مخصوص قلب ( یکی BNP نامیده می‌شود ). آزمایشات اضافی ممکن است شامل مواد شیمیایی خون،آزمایش دیابت و قند خون، آزمايش خون كبد و کلیه و مطالعات ژنتیکی باشد. در برخی موارد، آزمایش ژنتیک ممکن است توصیه شود.

 

تومور مارکرها

تومورمارکر از موادی می باشد که به واسطه سلول های سرطانی در خون یا ادرار آزاد خواهند شد یا موادی می باشند که بدن در پاسخ به سلول های سرطانی به وجود می آیند. در حال حاضر تحقیقاتی در مورد نقش تومور مارکرها در تشخیص و درمان سرطان در حال انجام است.

با توجه به موسسه ملی سرطان، نشانگرهای تومور در شناسایی مشکلات مفید هستند، اما به دلایل زیر باید با سایر آزمایشات استفاده شوند:

افراد مبتلا به بیماری های خوش خیم نیز ممکن است سطوح بالای این مواد در خون خود داشته باشند.

همه افراد مبتلا به تومور مارکرهای تومور ندارند.

برخی از نشانگرهای تومور مختص هیچ نوع توموری نیستند.

شما همشهریان تهرانی اگر پزشک برای شما آزمایش تجویز کرده و شما از خدمات بیمه رازی استفاده می کنید می توانید به آزمایشگاه بیمارستان رسالت که یک آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه رازی است مراجعه نمایید و یا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی