آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه بانک ملی

آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه بانک ملی


آزمایشگاه بیمارستان رسالت با بیش از 40 سال سابقه کاری طی قرارداد با بیمه های مختلف از جمله بیمه بانک ملی آماده ارائه خدمات در شان کارکنان محترم بانک ملی ایران می باشد.. قابل ذکر است کارکنان محترم بانک ملی با حضور در آزمایشگاه بیمارستان رسالت بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای و بصورت کاملا رایگان( بدون فرانشیز ) می توانند از هرگونه خدمات ارائه شده و آزمایشات مد نظر پزشک معالج خود در این آزمایشگاه بهره مند شوند.امید است با این قراداد مابین طرفین توانسته باشیم ارائه دهنده خدمات مناسب به کارکنان محترم بانک ملی کشور باشیم.

این آزمایشگاه از پیشرفته ترن تجهیزات و دستگاه های روز دنیا با بالاترین استانداردهای ممکن و از پرسنل بسیار مجرب ، متخصص و آموزش دیده بهره مند می باشد.دسترسی بسیار مناسب و امکانات داخلی آزمایشگاه و فضای حدود 500 متری این آزمایشگاه را از بارزترین آزمایشگاهای کشور نموده است.

قابل ذکر است این آزمایشگاه دارای فضای مناسب برای پارک خودرو می باشد و ارائه کلیه خدمات در آن بصورت شبانه روزی (آزمایشگاه شبانه روزی) و فعال در ایام تعطیل (آزمایشگاه ایام تعطیل) می باشد.

 

آزمایش خون چیست؟

مجموعه‌ای از آزمایش‌هایی هستند که برای ارزیابی سلامت و تشخیص مشکلات استفاده می‌شوند. این آزمایش‌ها معمولاً شامل خون‌گیری از ورید بازو و تجزیه و تحلیل آن در آزمایشگاه است. متداول‌ترین انواع آزمایش‌های خون معمول برای بررسی خون شامل شمارش کامل خون  (CBC) است.

 

تست CBC چیست؟

خون ما از پلاسما (55%) و سلول های خونی (45%) تشکیل شده است. انواع مختلف سلول های خونی و عملکرد آنها به شرح زیر است:

نوع عملکرد سلول های خونی

RBC حامل اکسیژن

WBC مبارزه با عفونت

پلاک

که تعداد و انواع سلول های خونی را در بدن اندازه گیری می کند و یک پانل متابولیک پایه BMP) ) که سطح گلوکز، الکترولیت ها و سایر مواد شیمیایی در خون را اندازه گیری می کند. سایر انواع آزمایش خون ممکن است بر اساس سابقه پزشکی و علائم خاص فرد تجویز شود. آزمایشات معمول خون ابزار ارزشمندی برای تشخیص زودهنگام مشکلات سلامتی، نظارت بر شرایط مزمن، ارزیابی عملکرد اندام ها و ارزیابی وضعیت سلامت بدن است.

 s/آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه بانک ملی

چه نوع آزمایش خونی وجود دارد؟

همه آزمایش های خون یکسان نیستند و بسیاری از آنها برای تجزیه و تحلیل موارد مختلف استفاده می شود. در اینجا برخی از رایج ترین آزمایشات خون و موارد استفاده از آنها آورده شده است:

 

شمارش کامل خون

این آزمایش خون تعداد گلبول‌های قرمز و سفید خون، هموگلوبین و سایر عناصر مهم خون را اندازه‌گیری می‌کند. این آزمایش می تواند به تعیین اینکه آیا عفونت، کم خونی، سرطان یا هر نوع اختلال سیستم ایمنی دارید یا خیر، کمک می کند.

 

لیپوپروتئین

این آزمایش سطح کلسترول و چربی خون شما را اندازه گیری می کند. میزان کلسترول خوب(AKA HDL)  و میزان کلسترول بد  (LDL) را تعیین می کند. همچنین می تواند به شما اطلاع دهد که آیا در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی هستید یا خیر.

 

گلوکز خون

آزمایش گلوکز خون یک آزمایش خون است که به تعیین اینکه آیا در معرض خطر دیابت یا پیش دیابت هستید یا خیر، کمک می کند. همچنین برای افراد مبتلا به دیابت، این آزمایش مهمی است که آن را انجام دهند تا از سلامت خود مطمئن شوند.

 

لخته شدن خون

معاینات لخته شدن خون، پروتئین های موجود در خون را آزمایش می کنند که بر روند لخته شدن خون تأثیر می گذارد. با انجام یکی از این آزمایشات، می توانید ببینید که آیا در معرض خطر لخته شدن خون در رگ های خونی یا خونریزی هستید یا خیر.

 

پانل متابولیک پایه

این آزمایش خون در واقع گروهی از آزمایشات است که مواد شیمیایی مختلف را در بدن شما اندازه گیری می کند. این آزمایش‌ها می‌توانند تعیین کنند که آیا شما در معرض خطر دیابت، بیماری استخوان، سرطان تیروئید، سوء تغذیه و موارد دیگر هستید. همچنین اگر در معرض خطر فشار خون بالا یا نارسایی قلبی هستید در این آزمایش مشخص می شود.

 

با آزمایش خون چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

اکثر آزمایشات خون نیاز به آمادگی خاصی ندارند، اما برخی از آنها نیاز به ناشتا بودن 8 تا 12 ساعت قبل از انجام آن دارند. پزشک شما از قبل هر کاری را که باید انجام دهید به شما اطلاع می دهد. در طول آزمایش، پزشک معمولاً با استفاده از یک سوزن، خون شما را از ورید بازوی شما می گیرد. سوزن به لوله ای متصل است که در حین کشیده شدن از خون شما پر می شود. پس از انجام آزمایش، پزشک به شما یک پنبه می دهد تا آن را روی ناحیه ای که سوزن وارد شده است بمالید. این به توقف خونریزی و جلوگیری از تورم یا کبودی کمک می کند.

 

مزایای برتر آزمایش خون کل بدن

آزمایش روتین مجموعه ای از آزمایشات است که به ارزیابی سلامت کلی و تشخیص مشکلات پزشکی کمک می کند. آزمایش خون چکاپ روتین فواید متعددی دارد، اما در ادامه به مزیت های اصلی آزمایش روتین می پردازیم.

تشخیص زودهنگام مشکلات پزشکی:آزمایش روتین می تواند به شناسایی زودهنگام مسائل پزشکی کمک کند، که می تواند منجر به درمان سریعتر و نتایج بهتر شود.

نظارت بر شرایط مزمن: برای افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن مانند دیابت، فشار خون بالا، و غیره آزمایش روتین آزمایشگاهی می‌تواند به نظارت بر اثربخشی درمان و شناسایی هرگونه تغییری که ممکن است نیاز به تنظیم برنامه درمانی داشته باشد کمک کند.

بررسی تغییرات در سلامتی: تغییرات در سطح خون می تواند نشان دهنده انواع مشکلات سلامتی باشد، حتی اگر احساس خوبی داشته باشید. آزمایش خون روتین می تواند تغییرات در سلامت کلی را در طول زمان بررسی کند. این به شناسایی مشکلات سلامت قبل از جدی شدن کمک می کند.

دسترسی به عملکرد اندام ها: آزمایش های خون می تواند به ارزیابی عملکرد اندام هایی مانند کبد و کلیه ها که برای سلامت کلی ضروری هستند کمک کند.

ارزیابی وضعیت تغذیه: آزمایش خون همچنین می‌تواند وضعیت تغذیه‌ای مانند سطوح آهن، ویتامین‌ها و مواد معدنی را ارزیابی کند که می‌تواند به شناسایی کمبودها و اطلاع‌رسانی توصیه‌های غذایی کمک کند.

نظارت بر عوارض جانبی داروها: آزمایش‌های معمول خون می‌توانند عوارض جانبی احتمالی داروها را بررسی کنند و اطمینان حاصل کنند که آنها هیچ آسیبی به بدن ما وارد نمی‌کنند.

غربالگری سرطان: برخی از آزمایش‌های خون نشانگرهای سرطانی مرتبط با انواع خاصی از سرطان مانند CA 125 را شناسایی می‌کنند که می‌تواند به تشخیص و درمان زودهنگام کمک کند.

شناسایی عفونت‌ها: آزمایش‌های خون همچنین می‌توانند عفونت‌هایی مانند عفونت‌های باکتریایی یا ویروسی را که ممکن است علائمی ایجاد کنند یا برای مشکلات سلامتی کمک کننده باشند، شناسایی کند.

ارزیابی عوامل خطر: آزمایش خون می‌تواند عوامل خطر را برای شرایط سلامتی خاص، مانند کلسترول بالا یا سطح قند خون بالا، شناسایی کند، که می‌تواند به اطلاع‌رسانی تغییرات سبک زندگی برای کاهش خطر مشکلات سلامتی آینده کمک کند. آزمایشگاه بیمارستان رسالت تهران یک آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه بانک ملی است و شما همشهریان عزیز که از خدمات بیمه بانک ملی استفاده می کنید می توانید جهت انجام آزمایشات خود به این بیمارستان مراجعه نمایید.

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.

 

تماس

آدرس : تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 02122862018  _ 02122852658
تلفن پشتیبانی شبانه روزی : 09198042925
فکس : 02122897319

 

 

نقشه آزمایشگاه

منوی اصلی