آزمایش HPV|آزمایشگاه hpv|آزمایش زگیل تناسلی یا hpv

ویروس HPV  موجب کدام سرطان ها می شود ؟

1 – ویروس  HPV  عامل اصلی سرطان دهانه رحم می باشد .

2 – ویروس HPV  در سرطان های مقعد ، گلو ، دهان و پروستات نیز نقش دارد .

راه های انتقال HPV  :

شایع ترین راه انتقال از طریق ارتباط جنسی می باشد همچنین ارتباط جنسی نا متعارف نیز می تواند سبب بروز آن در دهان ، مقعد و گلو شود .

علائم HPV :

متاسفانه ویروس HPV در بیش از 90 درصد مواقع بدون هیچ گونه علائمی بوده و فرد از بیماری خود اطلاعی ندارد و در بعضی از موارد به صورت زائده زگیلی در نواحی تناسلی و مخاطی تظاهر میکند .

آیا ویروس HPV همیشه موجب سرطان در زنان و مردان می شود ؟

خوشبختانه خیر ، از آنجا که این ویروس دارای زیر گروه های زیادی می باشد و این زیر گروه ها به دو نوع ; ریسک بالا و ریسک پایین  تقسیم می شوند تنها ژنوتایپ های با ریسک بالا در ایجاد سرطان نقش دارند و تنها راه شناسایی انواع پر خطر و کم خطر و تمایز آن ها از یکدیگر انجام آزمایش HPV می باشد .

راه تشخیص HPV :

تنها راه تشخیص ویروس HPV آزمایشات حساس و پیشرفته مولکولی می باشد .

نمونه گیری HPV در زنان :

در صورت داشتن زگیل نمونه از زائده و همچنین دهانه رحم انجام می شود و در صورت عدم وجود زگیل تناسلی نمونه برداری از دهانه رحم انجام می شود .

 

نمونه گیری HPV در مردان :

در صورتی که شخص دارای زگیل تناسلی باشد ، نمونه برداری با سواپ از زائده انجام می شود و در غیر این صورت آزمایش از ادرارغلیظ(ادرای که به مدت زمان بیش از 4 ساعت در مثانه مانده باشد) و اسپرم انجام می شود .

 

آزمایشگاه بیمارستان رسالت واقع در جنب پل سید خندان ، همواره به صورت تمام وقت در تمامی ایام سال از جمله روز های تعطیل رسمی آماده انجام آزمایشات می باشد . این مرکز با پیشرفته ترین دستگاه ها و کیت هایی با کیفیت ، قابلیت تشخیص نزدیک به  40 ژنوتایپ ویروس HPV در کوتاه ترین زمان ممکن را دارا می باشد . لازم به ذکر است که این آزمایشگاه با تمامی بیمه های تکمیلی و پایه نیز طرف قرار داد می باشد .

 

مطالب مرتبط :

نحوه تشخیص و درمان زگیل تناسلی | علل ابتلا به زگیل تناسلی و خطرات HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)آزمایش زگیل تناسلی | آزمایشگاه زگیل تناسلی


چاپ   ایمیل