آدرس :تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری _ تلفن : 22862018 در 10 خط
هپاتیت B

هپاتیت B

هپاتیت B

ویروس هپاتیت B عامل نوعی عفونت کبد است. ممکن است افراد از طریق خون و مایعات بدن مانند بزاق و مایع منی به این بیماری مبتلا شوند .در صورتی که زنان باردار به ویروس هپاتیت B شوند،نوزاد آن ها ممکن است هنگام تولد به این بیماری آلوده شود

یکی از راه هایی که نشان می دهدد بدن فرد دارای عفونت فعال یا یا در گذشته در معرض HBV قرار گرفته یا در نتیجه واکسیناسیون مصونیت پیدا کردهرا بتوان شناسایی کرد از طریق آزمایش HBV می باشد .

برخی از دلایل ثانویه برای انجام این آزمایش عبارتند از: بروز عفونت هپاتیت B در افراد در معرض خطر و یا در اهداکنندگان خون، برای تعیین اینکه آیا کسی حامل است، برای تشخیص عفونت از بین رفته و یا تعیین اینکه آیا مصونیت لازم از طریق تزریق واکسیناسیون ایجاد شده است یا نه.

در بررسی اولیه این ویروس سری آزمایشاتی وجود دارند که قبل از انجام آزمایش HBV انجام می شود این تست ها شامل:

(HBsAG) ، anti-HBs))، (B anti-HBc, IgM , IgG)، anti-HBc, IgM))

منفی بودن 4 تست اولیه بالا نشان از عدم وجود عفونت کنونی یا پیشین می‌باشد. البته باید خاطر نشان کرد که در این حالت هیچ نوع مصونیتی برای این ویروس دیده نمی‌شود، پس باید نسبت به واکسیناسیون اقدام کرد.

معمولا افراد نمی دانند به این بیماری مبتلا شده اند . بسیاری از افراد هیچ علامتی ندارند. ممکن است احساس خستگی داشته باشند یا دچار ناراحتی شکم شوند ، همچنین ممکن است پوست به نظر زرد بیاید . به ندرت ممکن است افراد دچار سردرد، تب، تهوع، استفراغ یا معده درد شوند لذا بهتر است برای تشخیص این بیماری و جلوگیری از آن ، تست های مربوط به این ویروس انجام شود.

این تست نیاز به آمادگی خاصی ندارد. حتی اگر شما احساس می‌کنید که هیچ نوع علائم بالینی ندارید ولی در معرض یکی از روش‌های دریافت این ویروس قرار گرفته‌اید، بهتر است که یک تست ساده خونی برای پی بردن به این موضوع داشته باشید. حتی در صورتی که مبتلا به این ویروس شده باشید درمان‌های سریع در روند درمان بسیار موثر بوده و احتمال آسیب کبدی را به حداقل می رسانند.

 

هپاتیت B


نظر دادن

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان رسالت(رویال تهران) با مساحت 500 متری در جنب پل سید خندان تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان  (شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان ها و موسسات )می باشد. ضمنا آزمایشگاه بیمارستان رسالت پذیرای کلیه بیمه های تکمیلی می باشد.


ما را دنبال کنید:

تماس

آدرس :تهران - ضلع شرقی پل سید خندان، اول 45 متری رسالت، نبش ابوذر غفاری

تلفن : 22862018 در 10 خط
فکس : 22897319

نقشه آزمایشگاه


bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow